Jermaine Jenas oduševio je 20-godišnji igrač Chelseaja u prvom poluvremenu protiv Manchester Cityja

Chelsea i Manchester City trenutno igraju polufinale FA kupa na stadionu Wembley.

Mauricio Pochettino i Pep Guardiola imali su prilično izjednačeno prvo poluvrijeme u glavnom gradu Engleske, a Chelsea je vjerojatno bio sretniji od njih dvojice.

Chelsea je ušao u igru ​​zahvaljujući najupečatljivijoj pobjedi Pochettinove vladavine dosad, nakon što je u ponedjeljak navečer svladao Everton sa 6-0 u ligi.

U međuvremenu, Man City se morao pribrati nakon što su njihovi snovi o uzastopnom Trebleu nestali sredinom tjedna.

Građani su igrali dobro protiv Real Madrida u Ligi prvaka, ali su izgubili u sudačkoj nadoknadi, a pobjednički penal zabio je bivši as Chelseaja Antonio Rudiger.

Koji je igrač Chelseaja impresionirao Jermainea Jenasa u prvom poluvremenu polufinala FA kupa?

U 24. minuti utakmice između Chelseaja i Man Cityja, Malo Gusto je sjajno uskočio u napad za Kevina De Bruynea i krenuo u napad.

Fotografija Chrisa Leeja – Chelsea FC/Chelsea FC putem Getty Imagesa

Stručnjak za BBC Sport Jermaine Jenas, komentirajući utakmicu, svidjelo mu se što je vidio od 20-godišnjaka, pohvalivši ga na .

JOŠ PRIČA O CHELSEAJU

“To je briljantno od Gusta jer je Chelsea bio pod pritiskom, morao je pobijediti u toj borbi,” rekao je Jenas.

“Mislim da će Pochettino biti oduševljen. Igrali su jako dobro, imali su tu upornost u rješavanju problema.

“Izgledali su jako solidno u prvih 25 minuta.”

Kako je Chelsea prošao protiv Man Cityja u prvom poluvremenu polufinala FA Cupa?

Niti jedna strana nije mogla izići iz mrtve točke u prvom poluvremenu, a oba će menadžera morati puno razmišljati (i potencijalno puno toga za reći) tijekom pauze.

Chelsea je više prijetio, iako je City imao više lopte. U isto vrijeme, Plavi nisu bili tako dobri u završnim dodavanjima.

Osim toga, frustrirajuće je bilo vidjeti neuspjeh Nicolasa Jacksona da šutira u izlasku jedan na jedan s vratarom Stefanom Ortegom.

Što se tiče Gusta, on je zaista bio otkriće za Chelsea, a skinuti loptu s nogu De Bruyneu ne može svaki nogometaš.

Bit će uzbudljivo vidjeti kako će se nastaviti razvijati kao igrač. Sa samo 20 godina nije ni blizu vrhuncu, a može postati puno bolji.