Jedanaesterac koji je izvela Lindsey Horan donosi pobjedu SAD-u nad Japanom od 2-1 u SheBelieves Cupu

Lindsey Horan realizirala je jedanaesterac u 77. minuti, a Sjedinjene Države su došle u zaostatku i porazile Japan s 2-1 i otvorile SheBelieves Cup pred rekordnom publikom u subotu.

Jaedyn Shaw također je zabio za Sjedinjene Države u utakmici odigranoj pred 50.644 navijača na stadionu Mercedes-Benz, što je rekord za prijateljsku utakmicu za žene Sjedinjenih Država na domaćem terenu. Bila je to i najveća publika na ženskoj utakmici u Sjedinjenim Državama od finala Svjetskog prvenstva 1999. godine.

Igraju i Mallory Swanson i Catarina Macario nakon dugih izbivanja zbog ozljeda.

Japan je zabio 30 sekundi u utakmici. Kiko Seike sjurio se niz krilo i izbjegao braniča udarcem koji je bio izvan dosega američke vratarke Alysse Naeher. Bio je to prvi put da su SAD primile gol unutar prve minute od 2003. godine.

Swanson je počela u svojoj prvoj utakmici unatrag godinu dana otkako je ozlijedila tetivu patele tijekom egzibicijske utakmice protiv Irske prošle godine. Ozljeda ju je spriječila da nastupi na Svjetskom prvenstvu za žene prošlog ljeta.

Swanson je zamalo postigao pogodak u 15. minuti, ali ga je japanski vratar izbacio s gola. Još jednu dobru priliku imala je u 72. minuti.

Macario je u igru ​​ušla kao zamjena u drugom poluvremenu, a prvi put se pojavila za reprezentaciju u dvije godine nakon što je potrgala ACL u utakmici s Lyonom.

Shaw, koji je igrao kao broj 10, postigao je pogodak kroz promet udarcem izvan šesnaesterca za izjednačenje. Shaw, 19, prvi je američki igrač s pet golova u pet uzastopnih početaka karijere.

Neposredno prije Shawovog gola, United States je ozlijeđen kada je obrambena igračica Naomi Girma bila zamijenjena s očitom ozljedom desnog bedra. Girma je prošle godine bio američki nogometaš godine.

Horanov penal za pobjedu došao je nakon što je Sophia Smith oborena u kaznenom prostoru.

Korbin Albert ušao je u utakmicu kao zamjena u drugom poluvremenu zbog prošlih objava na društvenim mrežama. 20-godišnja Albert, koja igra za Paris Saint-Germain, ponovno je postavila anti-LGBTQ+ sadržaj na svoj TikTok račun.

Albert se ispričao, rekavši da je “lajkanje i dijeljenje postova koji su uvredljivi, bezosjećajni i bolni bilo nezrelo i bez poštovanja, što nikada nije bila moja namjera.”

Alex Morgan se pozabavio tim problemom u izjavi ranije ovog tjedna i primijetio da tim interno rješava problem.

“Stojimo uz održavanje sigurnog prostora punog poštovanja, posebno kao saveznici i članovi LGBTQ+ zajednice. Ova platforma nam je dala priliku da istaknemo uzroke koji su nam važni, nešto što nikada ne uzimamo zdravo za gotovo. Nastavit ćemo koristiti ovu platformu kako bismo posvetili pozornost uzrocima,” rekao je Morgan.

Brazil je trebao igrati protiv Kanade u kasnijoj utakmici u subotu u Atlanti. Rezultati će odrediti susrete za utakmice SheBelieves Cupa u utorak u Columbusu, Ohio.

Svi timovi koji igraju na SheBelieves kupu kvalificirali su se za Olimpijske igre u Francuskoj ovog ljeta.