Jalen Brunson, ‘Nova trio power Knicks’ pobjeda u prvoj utakmici za preživljavanje kasnog straha Pacersa

Cardiac Knicksi preživjeli su još jedan.

U posljednjem nastavku doigravanja “Knicksi pronalaze bilo koji način za pobjedu”, domaća momčad ponovno je jahala svoj trojac Villanova u konferencijskom polufinalu trilera 1. igre 121-117 u ponedjeljak, oporavljajući se od kasnog deficita s nekoliko clutch igranja — i povoljnim kontroverznim pozivom – u posljednjoj minuti.

postigavši ​​43 poena, postavši prvi igrač nakon Michaela Jordana koji je upisao četiri uzastopne utakmice od najmanje 40 u doigravanju.

To su generacijske stvari od razigravača.

“Michael Jordan?” Donte DiVincenzo ponovio je za dramatičan učinak na presingu nakon utakmice.

Ipak, Brunson vjerojatno nije bio najveći heroj pobjede u prvoj utakmici u ponedjeljak. DiVincenzo, njegov cimer s koledža, napravio je najveće igre s obje strane lopte, uključujući i clutch trey u 40 sekundi do kraja da Knicksima zauvijek povedu. Uzeo je dodavanje od Brunsona i ukopao udarac u ritmu.

“Osjetio sam to”, rekao je DiVincenzo. “Vjerujem da svaki udarac koji opalim ulazi.”

Dvadeset sedam sekundi kasnije, DiVincenzo je napravio faul u napadu tako što je naletio na nedopušteni ekran – – Mylesa Turnera kada su Pacersi imali priliku izjednačiti. DiVincenzo je jurio oko Tyresea Haliburtona, a Turner je malo previše okrenuo izbor.

Izazov Indiane potvrdio je poziv nakon pregleda, što nije učinilo da se Turner osjeća puno bolje u vezi s situacijom.

“Mislim da je najbolje kada igrači odlučuju o ishodu utakmice”, rekao je centar Pacersa.

DiVincenzo je završio s 25 koševa, sve dok je služio kao glavni branič na Haliburtonu i držao Pacersov All-Star na mizernih šest koševa. Brunson je pokazao briljantan rezultat koji se može očekivati ​​od razigravača, gađajući 14 za 26 uz šest asistencija i šest loptanja u 43 minute.

Josh Hart bio je posvuda s 24 poena, 13 skokova i osam asistencija. Ponovno je odigrao svih 48 minuta.

“Taj tip je lud”, rekao je Brunson. “Tako je on ožičen.”

Ipak, Knicksi su veći dio večeri bili u opasnosti da izgube prvu utakmicu. Morali su se popeti s minusa od devet koševa u četvrtoj četvrtini i zaostajali su za dva 90 sekundi do kraja.

Tada je Brunson uslijedio korak unatrag u boji za izjednačenje. Zatim su Pacersi promašili trejl, a DiVincenzo je srušio svoju posljednju veliku tricu.

Nakon što je Brunson izgubio 18 sekundi do kraja, Pacersi su imali priliku izjednačiti, ali je Turner zviždan zbog tog kontroverznog ilegalnog ekrana.

Pa su Knicksi opet pobjegli. Houdiniji iz Midtowna.

Kao što je serija Sixers pokazala, osjećaju se ugodno kada bi trebali biti nelagodni i samopouzdani kada su svjetla reflektora najsjajnija.

Normalno ovih dana, nitko nije mogao zaustaviti Brunsona. Razigravač je postao prvi igrač u povijesti NBA lige s više od 40 poena i pet ili više asistencija u pet uzastopnih utakmica doigravanja. Jedini igrači s 30 i više poena i pet i više asistencija u pet uzastopnih utakmica doigravanja? Jordan, LeBron James, Kobe Bryant i Oscar Robertson.

Čak ni oni nisu mogli ponoviti Brunsonov trk.

“On je motor”, rekao je Hart. “Ići ćemo koliko god on ide.”

Također je vrijedno napomenuti da je pobjednik prve utakmice osvojio sedam prethodnih Knicks-Pacers serija.

“Idi tamo i smisli kako pobijediti”, rekao je Brunson. “Učite iz pobjeda, iskreno. Ne možete samo igrati i sjediti. Moram naučiti biti bolji. Znali smo da večeras moramo igrati bolje. Imali su naš broj veći dio noći. Upravo smo odigrali nekoliko utakmica u nastavku. Tako da jednostavno znamo da moramo biti bolji jer će oni biti bolji. To mora biti naš mentalitet u budućnosti.”