Jalen Brunson blista zauzvrat dok Knicksi dominiraju užarenim Magicom

Jalen Brunson se vratio i odvezao parni valjak preko rastućeg tima u MSG-u.

Brunson, koji je izgubio 26 koševa dok su Knicksi u petak pobijedili Magic, 98-74, bezbrižno je istaknuto njihovom dominantnom obranom.

Bio je to najmanji broj poena koji su Knicksi dopustili od 2012.

Knicksi (37-26), koji uskoro vraćaju OG Anunobyja s operacije lakta, preuzeli su četvrto mjesto na Istoku od Magica (37-27), kojemu je prekinut niz od pet pobjeda.

Brunsonov utjecaj bio je trenutačan.

Postigao je 10 poena u prvoj četvrtini, dok su Knicksi imali prednost od 21-9 unutar sedam minuta.

Vodstvo je doseglo 14 na poluvremenu, a zatim se naglo povećalo na 26 na kraju treće četvrtine.

Magic, koji je ove sezone bio 3-0 protiv Knicksa, nikada nije vodio.

Orlando je šutirao samo 34 posto ukupno i 23 posto izvan luka.

Heroji Knicksa, osim Brunsona, očito su bili Precious Achiuwa (15 poena, 14 skokova, 39 minuta) i Josh Hart (19 poena, sedam skokova, četiri asistencije za 42 minute).

Miles McBride dodao je 14 poena s klupe u pobjedi između dva igrača.

Hartova energija u prvom poluvremenu, opremljena entuzijastičnim urlanjem i slavljem, vodila je Knickse kroz niz naprezanja.

Njegovo povratno zakucavanje s otprilike tri minute do kraja četvrte poludjelo je publiku i završilo njegovu najnoviju izvedbu “All Hart”.

Brunson je propustio prethodnu utakmicu zbog kontuzije koljena, ozljeda zbog koje su bili navijači Knicksa također ga je izbacila iz igre svih osim 47 sekundi nedjeljne pobjede u Clevelandu.

Brunson je zapravo imao pet dana da modrica zacijeli, a ostatak je dobro izgledao na 27-godišnjaku.

Ubacio je 11-za-19 u samo 29 minuta, zakucavši četiri treja u igri. Njegova noć ponovno je završila uzvicima s tribina “MVP”.

Magic, koji je propustio svog najboljeg braniča u perimetru u Jalenu Suggsu (kontuzija bedra), nije imao odgovor.

Magic je ušao u noć sa Celticsima kao jedine momčadi Istoka koje Knicksi još nisu porazili ove sezone.

Orlando i New York također su potencijalni protivnici u doigravanju nakon što su u večer ušli kao četvrti, odnosno peti nositelji na Istoku.

“Bit će zanimljivo vidjeti kako će se sve to završiti,” rekao je Paolo Banchero, koji je u petak završio s 23 boda. “Od četvrtog do osmog mjesta je tako tijesna utrka, tako da ne znate kako će prodrmati ovih zadnjih (19) utakmica. Ali definitivno postoji mogućnost da ih igramo. Igrati u doigravanju ovdje bilo bi sjajno.”

Banchero je pokopao Knickse u prethodnoj utakmici, ispustivši 36 koševa na Valentinovo u Orlandu prije nego što je gostujućim navijačima rekao ‘Idite kući’. Banchero je u petak za The Post rekao da je važno isključiti navijače Knicksa kako bi se borili protiv nepoštovanja koje se osjeća u njegovoj vlastitoj areni — “Kad vam se obraćaju u vašoj areni, to je malo drugačije. … Kad dođu u Orlando, ponekad ih moraš poslati kući.”

Ali on nije stavljao puno dionica u pobjede nad iscrpljenim popisom.

“Mislim da jednostavno možemo parirati njihovoj fizikalnosti, to je glavna stvar. Oni su jedna od najfizičkijih momčadi u ligi. Mislim da možemo to izjednačiti,” rekao je Banchero o prva tri dvoboja ove sezone protiv Knicksa, sve u pobjedama Magica. “Također mislim da su bili prilično potučeni kad smo igrali s njima. Mislim da nismo odigrali njihov puni sastav.”

Doista, Magic se ove sezone suočio s Knicksima samo s barem jednim od sljedećih igrača — Brunson, Julius Randle, OG Anunoby — ozlijeđen i van stroja.

U petak su Randle i Anunoby ponovno bili DNP-ovi.

Brunson je igrao i to je bilo sve što im je trebalo da ispuhaju Magic.