Jadon Sancho pomaže Dortmundu dok je Atletico pobijedio Inter na jedanaesterce

Jan Oblak bio je heroj za Atletico Madrid kada su pobijedili milanski Inter na jedanaesterce i prošli u četvrtfinale Lige prvaka.

Inter, koji je stigao do finala prošlogodišnjeg natjecanja, otišao je naprijed na Wanda Metropolitano preko Federica Dimarca, ali momčad Diega Simeonea pokazala je svoj uobičajeni duh nikad ne reci-umri.

Antoine Griezmann je odmah izjednačio, a kasni pokušaj Memphisa Depaya poslao je izjednačenje u šesnaestini finala u produžetke gdje su bili potrebni udarci s točke.

Nakon što je Oblak osujetio Alexisa Sancheza i Davyja Klassena, Interov kapetan Lautaro Martinez razbio je njegov pokušaj s 12 jardi visoko i široko i poslao momčad LaLige u posljednjih osam.

Inter je 20. veljače ostvario tijesnu pobjedu od 1-0 na San Siru i, nakon što su prebrodili početnu oluju Atletica, otišli su naprijed nakon 33 minute.

Briljantan momčadski potez doveo je do otvaranja s kapetanom Martinezom koji je pao duboko prije nego što je Nicolo Barella probio naprijed s lijeve strane i smanjio da bi Dimarco pucao izvan Oblaka.

Domaća publika bila je zaprepaštena, ali je Atletico odgovorio u roku od dvije minute prvim golom Griezmanna nakon 18. siječnja.

Koke je poslao loptu natrag u prostor, a obrambeni igrač Intera Benjamin Pavard savršeno je izbacio loptu da bi se Griezmann okrenuo i odbio u kut za svoj 19. gol u sezoni.

Simeoneovoj momčadi i dalje je trebao još jedan gol da održi izjednačenje i bili su frustrirani veći dio drugog poluvremena sve dok nije ušao zamjena Depay.

Depay je ušao u igru ​​nakon 11 minuta regularnog vremena i postigao je osam minuta kasnije nakon što je skupio Kokeovo dodavanje i pogodio donji kut.

Još je bilo vremena da Atletico stvori još jednu posljednju priliku, ali Rodrigo Riquelme je u sudačkoj nadoknadi probio kraj zadnje vratnice kako bi osigurao produžetak.

Tijekom dodatnih 30 minuta šanse su bile rijetke, a jedanaesterci su bili potrebni da bi se odredio četvrtfinalist.

Oblak je obranio kako bi odbio Sancheza i Klaassena prije nego što je kapetan Intera Martinez izveo svoj udarac s točke i donio Atleticu pobjedu 3-2 na jedanaesterce.

Jadon Sancho zabio je drugu uzastopnu utakmicu i pomogao Borussiji Dortmund ući u osminu finala pobjedom od 2-0 nad PSV-om.

Nakon remija 1-1 u Eindhovenu prošlog mjeseca, na Westfalenstadionu je bila utakmica u kojoj je pobjednik dobio sve, a domaćini su napravili savršen početak.

Na satu su bile samo tri minute kada PSV nije uspio očistiti svoje linije, a Julian Brandt je izveo Sancha, koji je uzeo udarac prije nego što je skrenuo u donji kut.

Bio je to drugi pogodak engleskog internacionalca od njegove posudbe iz Manchester Uniteda u siječnju i omogućio je ekipi Edina Terzića kontrolu u drugoj utakmici.

Iako je Dortmund bio u prednosti, to je bila samo mršava prednost i ostalo je 1-0 do poluvremena, ali činilo se da je drugi stigao 13 minuta prije kraja.

Niclas Fullkrug je pogodio iz slobodnog udarca Marca Reusa, ali je pogodak poništen zbog zaleđa, a PSV je ostao na jedan gol od slanja okršaja šesnaestine finala u produžetke.

Veliki trenutak za nizozemski klub dogodio se duboko u sudačkoj nadoknadi kada je Luuk de Jong odigrao jedan-dva s Jordanom Tezeom i imao je samo Gregora Kobela za pobijediti, ali je izbio i nekoliko sekundi kasnije bilo je 2-0.

Iz rezultirajućeg slobodnog udarca, proklizavanje Isaaca Babadija omogućilo je Reusu čist prodor prema golu, a Dortmundov talisman je stigao kući i izborio mjesto u četvrtfinalu.