Italija-Venezuela 2-1, Retegui potpisuje talijansku pobjedu u New Yorku

Italija je pobijedila Venezuelu s 2-1 u prvoj od dvije prijateljske utakmice koje je Spallettijeva reprezentacija trebala igrati u Sjedinjenim Državama. Spremni i Venezuela su nakon dvije minute odmah pogodili jedanaesterac zbog prekršaja Buongiorna u prostoru na Rondonu nakon pogrešnog izbacivanja obrane. Donnarumma brani Rondonov jedanaesterac skokom ulijevo, a zatim Savarino promašuje udarac visoko nogom. Prvi ispad Italije u 14. minuti s Chiesom, koji puca desnom nogom izvana, ali promašuje pored gola. Pet minuta kasnije sjajna prilika za Venezuelu, a sam Rondon šalje niski centaršut s lijeve strane Machisa bez ikakvih golova.

Italija je povela u 40. minuti s Reteguijem, koji je ubacivanjem desnom nogom iz kaznenog prostora finalizirao talijansko vraćanje lopte nakon pogreške Venezuele pri izbijanju. Južnoamerička reprezentacija izjednačila je tri minute kasnije, iskoristivši poklon Italije nakon niskog nastavka: Bonaventura je nehotice poslužio Machisa, koji je bez problema pogodio.

U drugom poluvremenu, u 60. minuti, Donnarumma se dobro ispružio i izbacio lukav nizak centaršut s desne strane koji je mogao imati ozbiljne posljedice za Italiju. Venezuela je još na korak do vodstva u 63. minuti s Machisom, koji je krenuo u kontranapad i pucao, ali je talijanski vratar bio spreman. U 76. minuti pojavio se novi zamjenik Zaniolo i natjerao vratara Rafaela Romu na skok izvan kaznenog prostora. Uvertira je to u pogodak za vodstvo Azzurra koje stiže u 80. minuti. Ponovno je Retegui taj koji najbolje koristi asistenciju Jorginha. Rezultat se više ne mijenja, sljedeća utakmica Italije je u nedjelju u New Yorku protiv Ekvadora.