Islandersi su pretrpjeli šesti uzastopni poraz od Red Wingsa jer su nade u doigravanju još više oštećene

U utakmici između dvije momčadi koje su dale sve od sebe da jedna drugoj prepuste mjesto u doigravanju, Red Wingsima je trebalo 36 minuta da preuzmu rezultat.

Ali kad su to učinili, Detroit je iskoristio taj zamah u poraz od 6-3 nad Islandersima u Little Caesars Areni, produživši niz poraza Islesa na šest porazom koji će boljeti više od svih ostalih.

U četvrtak, Islandersi su pobjedom mogli sve samo ne izbrisati štetu od prethodnih pet utakmica.

Izlazeći iz toga, zaostaju pet bodova za mjestom u doigravanju sa 14 preostalih utakmica u sezoni, s ne samo Red Wingsima ispred njih, već i Capitalsima — deficit koji je daleko od nepremostivog u teoriji, ali koji izgleda poput masivnog uspona u praksi.

“Nismo dobili željeni rezultat”, rekao je JG Pageau novinarima. “Jedna stvar, u ovoj momčadi nema onih koji odustaju. Svi prihvaćaju izazov. Moramo se pripremiti za početak pobjedničkog niza i to će biti naš način razmišljanja sada.”

Islandersi se nikada nisu približili tome u četvrtak.

Nakon što je prilika za power-play uslijedila nakon izjednačujućeg pogotka Mikea Reillyja na 13:25 druge, činilo se da bi se utakmica mogla okrenuti u korist gostiju.

Ali ne samo da Islandersi nisu uspjeli pretvoriti u igru ​​pet-na-četiri, nego su i sami izborili gol za vodstvo nedugo nakon što je power play istekao jer je Ilya Sorokin ostavio odbijanac Christiana Fischera za Andrewa Coppa, koji ga je neometano ubacio za loptu. Detroit vodi 2-1.

Samo 2:08 kasnije, na kraju duge smjene u kojoj Islandersi nisu mogli izaći iz svoje zone, Dylan Larkin ušetao je u utor nečuvan kako bi ubacio Alexa DeBrincata i povisio na 3-1, mijenjajući zamah igre u potpunosti u korist Red Wingsa.

Ne može se dogoditi. Stalno se događa.

“To ovisi o nama”, rekao je Reilly novinarima. »To nije loša sreća ili tako nešto. Samo nekoliko kvarova.”

I umjesto da pokažu malo otpornosti u trećoj četvrtini, očaj Islandersa izgledao je kao da je na aparatima za život. Nešto više od pet minuta u trećoj dionici, Copp je povisio na 4-1, završivši prekid tri na dva u kojem napadači Islandera nisu izgledali zainteresirani za backcheck.

Ubrzo nakon toga, Patrick Kane je lako dokrajčio DeBrincatovo dodavanje i povisio na 5-1.

Ne može se dogoditi. Opet se dogodilo.

Do trenutka kada su Pageau i Brock Nelson postigli gol u razmaku od dvije minute i dali Islandersima malo zamaha sredinom treće, to je bilo dovoljno za zanimljivu igru ​​šest na pet nakon što je Sorokin povučen, ali ne i za završetak igre natrag u igru. Larkin je, u svojoj prvoj utakmici nakon ozljede, zapečatio golom iz praznih vrata na 16:15.

Mnoštvo promjena u sastavu, uključujući pomicanje Mata Barzala natrag u sredinu, pomoglo je rezultirati nestabilnim početkom gdje nijedna momčad nije preuzela uzde tijekom prve trećine.

Ali umjesto da se polako uvlače prije nego što preuzmu kontrolu, Islandersi su naposljetku prepustili inicijativu Red Wingsima, pokazujući nedostatak očaja u utakmici koja im je lako bila najveća ove sezone.

Trener Patrick Roy je nakon utakmice bio optimističan, rekavši da mu se sviđaju nove linije i da misli da je momčad igrala prilično dobro.

Rekao je, iznenađujuće: “Znam da je naziv igre pobjednički. Rekao bih ovo: naši dečki odigrali su jako dobru utakmicu. Igraj ponovo igru ​​i prilično sam siguran da bismo je dobili.”

Na stranu ta vesela analiza, rezultat je stajao kao potpuna optužba za sastav u koji je organizacija više puta pokazala vjeru tijekom posljednje tri sezone.

Isto tako i rezultat momčadi 29-24-15 koji je dovoljan samo za ulazak u utrku za doigravanje zbog poteškoća drugih momčadi.

Otkako su posljednji put pobijedili u doigravanju 2021., Islandersi su uporno izbjegavali velike promjene u svom popisu i prednjem uredu — iako su dvaput promijenili trenera — iako su rezultati opetovano izostajali. Bilo bi teško to ponoviti ako ne uđu u doigravanje.

Još ima vremena da otoci preokrenu svoju sreću prije nego što to postane stvarna mogućnost. No, nakon četvrtka uspješna sezona izgleda dalje nego ikad.

“Nema razloga da odustanu, jer igraju dobro”, rekao je Roy o svom timu.

Ako to uskoro ne postane očito u obliku pobjeda, neće biti važno.