Islandersi padaju u raspucavanju od Krakena dok slika doigravanja postaje malo sumornija

Islandersi idu na svoju najdužu pauzu u drugom poluvremenu s puno toga za popraviti.

Sjaj nakon samo osam utakmica, ali postalo je očito da su problemi Islandersa bili dovoljno veliki da ih samo novi glas nije mogao odmah riješiti.

Nakon poraza od Seattlea rezultatom 2-1 u utakmici pobjednika Tomasa Tatara u utorak, drugog uzastopnog poraza Islandersa na domaćem ledu, jurišaju u Stadium Series sa svojim izgledima u doigravanju kojima je potrebno pojačanje.

Roy nije škrtario riječi nakon izvedbe u kojoj su Islandersi dobili bod zahvaljujući izvedbi od 29 obrana Ilye Sorokina, dominirajući u posjedu i loše upravljajući pakom cijelo vrijeme.

Glavni trener započeo je svoju press konferenciju nakon utakmice riječima: “Mislim da nitko od nas ne može biti sretan zbog ove izvedbe.”

“Obožavatelji su bili ljuti, a ja sam također bio ljut”, rekao je.

“Večeras smo sami sebi bili najveći neprijatelj. Odradili smo dobar posao stvarajući napad [on] obje strane leda.”

Ovo nije bila noć za srebrne igrače.

Ne samo da je zaostatak Islesa u odnosu na Flyerse na trećem mjestu u Metropolitanu sedam bodova, nego su se i Devilsi popeli bod ispred njih, s utakmicom manje za početak. Te će marže vjerojatno rasti tijekom sljedeća četiri dana s Islandersima do nedjeljne utakmice na otvorenom protiv Rangersa na stadionu MetLife, dok ostatak lige nastavlja igrati.

To i nije neka velika stvar, budući da će svi završiti s 82 utakmice. Ali to stavlja veliki teret na Islanderse da pobijede u utakmicama koje imaju – i onda još nekoliko.

Na temelju onoga što su iznijeli u utorak, to bi moglo biti teško.

Islandersi su povukli na 1-1 nakon 40 minuta zahvaljujući snažnom pogotku Kylea Palmierija krajem druge, ali nisu uspjeli doći do dovoljnog pogotka da osvoje dva boda.

Sorokin je držao rezultat izjednačenim tijekom cijelog razdoblja, posebice zaustavivši Alexa Wennberga u prilici ocjene A na pregibu s 11:13 da bi izbacio izgubljenu loptu Adama Pelecha i primio pokušaj Jamieja Oleksiaka s dlakom ispod četiri minute prije kraja.

Ali probijanja i povećanja nije bilo u utorak, s Islandersima koji su se ponovno oslanjali na Sorokina dok su se nadali da će tu i tamo moći pretvoriti u napadnu priliku.

To im je donijelo bod i izdržali su tijekom penala četiri na tri u produžetku. Ali u natjecanju vještina, Philipp Grubauer je bio bolji od Sorokina, zaustavivši sva tri udarca dok je Tatar pretvorio jedini gol za Seattle.

Islandersi su, međutim, bili korak u zaostatku u ovome od samog početka, a Ryan Pulock je rekao da je njihova energija došla tek nakon prvih pet do sedam minuta. To se dogodilo nakon što je Matty Beniers već zabio u špici 5:27 u noći i doveo Seattle u vodstvo od 1-0.

“Mislim da se ponekad morate pogledati u ogledalo i biti spremni”, rekao je Pulock. “Svaki pojedinac, to se svodi na to. Moraš na sebe staviti teret da budeš spreman od samog početka.”

Ovo je bila večer u kojoj su Islandersi barem sebi rekli tešku istinu o tome kako su igrali. To je dobrodošao pomak u odnosu na eru Lane Lambert, kada su se loše izvedbe prečesto gubile.

“Ponekad sam mislio da smo jako dobri, a povremeno jednostavno mislim da smo im to malo dopustili,” rekao je Bo Horvat. “Ako želimo biti uspješni u nastavku ili pobjeđivati ​​u hokejaškim utakmicama, moramo imati posjed lopte.”

Situaciju čini još gorom – zaustavite nas ako ste ovo već čuli – što je Grubauer igrao svoju prvu utakmicu od 9. prosinca, zajedno sa Seattleom koji je igrao u ponedjeljak u New Jerseyju. Kraken je također izgubio osam od zadnjih 10 ulazaka.

Situacija po mjeri Otočana koju su mogli iskoristiti, a u kojoj to nisu mogli.

“NHL [tracked] 23 izgubljene lopte u toj utakmici,” rekao je Roy. “Teško je pobjeđivati ​​u utakmicama kada to radite. Gotovo kao da pucaš na vlastitu nogu. Nitko u ovoj svlačionici ne može biti zadovoljan s ovim. Propustili smo tu priliku.”