Islandersi dobivaju prijeko potrebnu pobjedu nad Blackhawksima kako bi zadržali nade u doigravanju netaknutima

Drugu večer zaredom, šanse Islandersa za doigravanje bile su velike.

I drugu večer zaredom, učinili su ono što je bilo potrebno kako bi osvojili dva boda, čak i ako je to došlo na nezadovoljan i ružan način, pobijedivši Blackhawkse 2-1 kako bi održali svoje nade u playoffu živima i zdravima.

Tijekom 40 minuta činilo se da će Islandersi pretrpjeti deseti poraz od 10 utakmica ove sezone u drugom dijelu dvoboja.

Nedostajalo im je energije i činilo se da nisu mogli stvoriti prilike za pogodak na Petru Mrazeku čak ni u izmjenama u kojima su držali pak u ofenzivnoj zoni.

Frustracija je bila tolika da je nakon ružne druge trećine Islanderse domaća publika izviždala s leda, jer su se borili za bilo kakav pritisak nakon što je gol Jasona Dickinsona u prvoj trećini doveo Blackhawkse u vodstvo.

Neuspjeh u trećoj trećini ne bi matematički ukinuo njihove šanse za doigravanje, ali bi to u najboljem slučaju učinilo bijeg na wild cardu pustim snom.

Otočani su to znali, kao i svi ostali.

Njihova prilika u određenom momentu došla je rano, kada je Philipp Kurashev otišao zbog držanja, a Islandersi su to iskoristili.

S novim izgledom power play jedinica nakon neurednog trčanja u igri pet na četiri, Bo Horvat je dokrajčio bekend podavanje Mata Barzala iza mreže i izjednačio utakmicu.

Zatim je na oznaci 9:25 Simon Holmstrom doveo Islanderse u vodstvo, bacivši pak na mrežu iz niskog proreza, gledajući kako bježi kroz Mrazekove jastučiće i obavijen zagrljajima.

Blackhawksi bi dobili priliku za izjednačenje kada je Mike Reilly pozvan na držanje samo nekoliko minuta nakon gola Holmstroma.

Ali jedanaesterac Islandersa, njihov kriptonit tijekom većeg dijela sezone, bio je velik i spriječio Chicago da zabilježi čak i udarac na gol tijekom dvije minute.

Za razliku od ponedjeljka, nije dolazila noćna mora pet na šest.

Otočani su ovu zaključili bez drame, uz navijanje.