Isaiah Hartenstein bio je nenajavljeni heroj s dvije igre koje su spasile Knickse u drugoj utakmici

Knicksi koriste obje strane svog dvoglavog čudovišta u centru za borbu protiv posrnulog Joela Embiida, a bio je red na Isaiaha Hartensteina da zablista u drugom dijelu druge utakmice protiv 76ersa.

Mitchell Robinson dobio je većinu vremena u igri i višestruke ovacije publike MSG-a svojom impresivnom igrom s klupe u prvoj pobjedi Knicksa u seriji, ali Hartenstein je bio veliki čovjek koji je igrao na oba kraja parketa u njihov

Hartenstein je neometano uletio u stazu kako bi uhvatio ofenzivni skok koji je rezultirao preostalih 14 sekundi.

Centar od 7 stopa i 1 također je poremetio vožnju Tyresea Maxeyja na drugoj strani sa sedam sekundi do kraja da se sačuva divlja pobjeda.

“Idi po loptu, samo idi po loptu”, rekao je Hartenstein o svojoj ključnoj ofenzivnoj ploči i dodavanju OG Anunobyju, koji je hranio DiVincenza. “Bio je to samo neki instinkt, osjećam se kao da je ponekad čudno, ali prestani razmišljati i pusti svoju igru ​​da se igra i onda dobiješ takve stvari.

“Jednostavno sam na kraju znao da nam je potreban svaki mogući posjed lopte, pa sam jednostavno htio.”

Hartenstein je odigrao samo 18 minuta u prvoj utakmici, s Robinsonom na parketu cijelu četvrtu četvrtinu i upisao 30 minuta po prvi put od prije operacije gležnja u prosincu.

Međutim, čak i na koljenu, Embiid je dominirao Hartensteinom i Robinsonom u prvom poluvremenu u ponedjeljak, nadmašivši ih sa 16-0 i nadigravši ih s 10-1 kroz dvije četvrtine.

No, Hartenstein je podigao svoju igru ​​i zabio 10 koševa u trećoj četvrtini i 14 u drugom poluvremenu. Također je uhvatio sedam od svojih osam skokova, uključujući četiri u napadu.

Dok je Embiid završio s 34 poena, aktualni MVP lige ostao je prazan na pločama nakon prekida.

“Osjećam se kao da sam takav igrač,” rekao je Hartenstein, koji je igrao 30 minuta – 12 više od Robinsona. “Mislim da je to vrsta igrača kod kojih svi imamo određeno vrijeme koje trebate pojačati. Bio sam otvoren u tom drugom poluvremenu i jednostavno sam to iskoristio.”

Hartensteinovo obrambeno umijeće istaknuto je time što je ometao Maxeyev prodor s lijeve strane obruča s Knicksima koji su vodili jedan u zadnjim sekundama, što je uzrokovalo Maxeyjev zatajenje, prije nego što je Anunoby pogodio dva slobodna bacanja za vodstvo od 104-101.

“Nekako sam samo mjerio vrijeme”, rekao je Hartenstein. “Mislio sam da će se vratiti na svoju desnu stranu. Puno je išao udesno, pa sam mislio da će pokušati odglumiti ulijevo, vratiti se udesno.

“Mjerio je polaganje desnom rukom, a onda je otišao lijevom, tako da se nekako tako odigralo.”