Inter na odmoru, Sassuolo pobjeđuje 1-0

Sassuolo je danas pobijedio Inter 1-0 u utakmici 35. kola Serie A. Emilijci su svladali talijanskog prvaka Nerazzurre golom Laurientéa u 20. minuti. Uspjeh omogućuje neroverdiju da poraste na 29 bodova i pretekne Udinese, koji ima utakmicu manje, na pretposljednjem mjestu na ljestvici. Inter, već na odmoru, ostaje na 89 bodova.

Emilianci su iskoristili razumljivu distrakciju momčadi koju je vodio Inzaghi. Domaćin je prelomio u 20. minuti, kada je Doig ukrao loptu Dumfriesu i plasirao loptu na centar koju je Laurienté pronašao i savladao Audera., startajući u golu. Inter je u znatno promijenjenom sastavu igrao bez pravih prilika do kraja prvog poluvremena. Lautaro je signalizirao svoju prisutnost zabijajući loptu za 1-1, ali VAR je poništio pogodak zbog zaleđa. Druga polovica izmiče usred zijevanja. Inter nema posebne želje za napadom, Sassuolo jednostavno mirno kontrolira situaciju. Consigli zaprlja svoje rukavice kako bi blokirao nekoliko križeva u večeri koja ne donosi iznenađenja.