Ian Wright priznaje da se predomislio o igraču Arsenala vrijednom 30 milijuna funti nakon utakmice s Tottenhamom

Ian Wright priznao je da osjeća ‘drugačije’ prema jednom igraču Arsenala nakon jučerašnjeg derbija sjevernog Londona.

je u nedjelju izborio ključnu pobjedu od 3-2 kod Tottenhama nakon straha u drugom poluvremenu.

Činilo se da je momčad kružila do ugodne pobjede nakon što je tri puta pogodila u prvom poluvremenu. Ali nakon pogreške od , Spursi su zaprijetili da će uništiti nade svojih rivala u sjevernom Londonu za naslov.

Španjolski vratar poklonio je loptu Cristianu Romeru u 64. minuti, a Spurs je kaznio njegovu grešku.

Raya je zatim svladan s bijele točke 20 minuta kasnije nakon što je u kaznenom prostoru izveo Bena Daviesa.

Arsenal je uspio održati vitalnu pobjedu, ali Rayina pogreška nedvojbeno je dala Spursima slamku spasa.

Fotografija Marc Atkins/Getty Images

Wright se predomislio u vezi Davida Raye

Nakon svoje pogreške u jučerašnjem sjevernolondonskom derbiju, Wright se osvrnuo na Rayinu ukupnu izvedbu.

Unatoč padu koncentracije, legenda Arsenala smatra da se čovjek dobro oporavio nakon neuspjeha.

“Mogu li samo reći u Rayino ime i njemu na čast, bio je veličanstven nakon toga,” rekao je Wright. “Zbog toga sam se osjećao drugačije. Nakon toga je bio briljantan.

“Mislio sam na Bayern München, velika utakmica, iznervirao me i pogriješio. Isto je i s ovom igrom, pogriješio je. Ali u obje te utakmice, vjerojatno bih više rekao u ovoj utakmici, njegov karakter se pokazao.

“Jesi li vidio zagrljaj koji ga je Mikel poslije zagrlio i malo čavrljanje? To mi govori da on to vjerojatno daje jer je to ispravio. Sve što je išlo u tu kutiju on je došao po to i uzeo.”

Fotografija Michaela Regana – FA/The FA preko Getty Imagesa

Rayin prikaz protiv Tottenhama

Ne može se pobjeći od činjenice da je Raya dala Spursima priliku da prirede nervoznu završnicu.

No, nakon njegovog pogrešnog dodavanja, Raya je sigurno izdržao zadatak između palica.

Dok je Tottenham vršio pritisak u potrazi za izjednačujućim pogotkom, Raya je postao proaktivniji izašavši sa svoje linije i nekoliko ubačaja.

Doista, prema , tražio je tri isporuke u kutiju tijekom igre.

28-godišnjak je impresionirao otkako je zamijenio i nakon jučerašnjeg zvižduka za kraj utakmice.