Howeovi ‘planovi’ uključuju Arsenalov cilj na Guimaraes nakon ‘posebne’ utakmice Sheff Utd-a

Glavni trener Eddie Howe inzistira na tome da cilj Arsenala i Manchester Cityja bude Bruno Guimaraes dio planova Newcastle Uniteda za sljedeću sezonu.

Guimaraes je posljednjih tjedana snažno povezivan s odlaskom sa St James’ Parka, s otkupnom klauzulom od £100 milijuna u njegovom ugovoru koja postaje aktivna na ljeto.

Dok ova klauzula o oslobađanju postoji, .

Usred sve buke oko njegove budućnosti u Newcastleu, Guimaraes je pružio vrhunsku izvedbu kako bi pomogao svojoj strani pobijediti Sheffield United u subotu.

ČITAJ VIŠE:

Bladesi su poveli nakon pet minuta, no izjednačujućim pogotkom Alexandera Isaka obje su momčadi otišle na poluvrijeme s 1-1.

Vrata su se otvorila nakon što je Guimaraes doveo Newcastle u vodstvo, s konačnim rezultatom 5-1 prema , .

Nakon uvjerljive pobjede, Howe je rekao da je bila “potpuno zaslužena” i visoko je pohvalio Guimaraes, za kojeg inzistira da je “u velikoj mjeri dio mojih planova” za 2024./25.

Howe: Nadam se da će Guimaraes ostati u Newcastleu još mnogo godina

“Poluvrijeme je bio veliki trenutak za nas jer smo se morali ponovno okupiti,” rekao je Howe. “Bilo je ovo teško prvo poluvrijeme jer sam mislio da je Sheffield United igrao dobro. Bore se za svoje živote. Znali smo da će doći ovamo i imati pravo.

“Bio je to mnogo bolji prikaz drugog poluvremena i na kraju smo potpuno zasluženo pobijedili. Zabili smo u dobrom trenutku [in the second half] i ponekad su bili razorni.

“On [Guimaraes] uvelike je dio mojih planova [for next season].

“Moramo pokazati što mu možemo ponuditi kao nogometni klub i nadamo se da je to dovoljno da ga zadržimo. Bruno je poseban talent i danas je postigao veliki gol. Nadam se da će ostati s nama još mnogo godina.”

O pokušaju da se kvalificiramo za europsko natjecanje, šef Newcastlea je dodao: “Bilo bi to veliko postignuće za nas. Jako želim izgraditi i održati zamah koji smo imali posljednjih godina. Prošla sezona bila je veliko postignuće za Ligu prvaka.

“Ova sezona je bila teška s ozljedama pa ako igrači to mogu postići [qualify for Europe] Mislim da će biti izvanredan.”