Hokej na ledu | Ukrajinski reprezentativni branič namučio je Kiekko-Espo – nova pobjeda Ketteräa

Hokej Polufinalna serija između prethodna Mestijeva dva proljetna finalna para, Kiekko-Espoo i Imatra Ketterä, nastavila se na Veliki petak s Ketteräom koja je čvrsto vodila.

Ketterä je u Metro Areni pobijedio 3-2 u gostima i već vodio 2-0 u seriji utakmica.

Ukrajinski reprezentativni branič postao je heroj gostiju Artem Hrebenikkoji je potopio mladež igrajući snažnu oprugu Petteri Rimpinen iza dva udarca plave linije.

Hrebenyk je rekao da je sretan i uzbuđen zbog svojih hitova. Planirao je odigrati sezonu u Ukrajini, ali rat ga je doveo u Finsku i Ketterä.

U intervjuu za MTV Katsomo 21-godišnji branič odgovarao je na pitanja suigrača Latvijca koji je bio prevoditelj Anri Ravinskis kroz.

Za pobjednički gol nestali pogodak za 2-3 stvoren je jakim udarcem kada je Espoo čekao produžetak. Hrebenyk korišten na liniji Santeri u Salmelivratio pak i namjestio šut za 58:32.

Hrebenyk je izjednačio na 1-1 udarcem kroz vratnicu na kraju druge četvrtine kada je Miku Ronkainen ispustio mu pak na crti s krila.

Nakon njegovog dodavanja, Ronkainen je požurio napraviti pokretnu masku ispred Rimpinena.

Smutljiva zlatna kaciga ponovno je bila trn u oku vladajućem prvaku. Ronkainen je započeo Ketteräova prva dva pogotka i podigao svoj rezultat u doigravanju već na deset (3+7).

U pogotku 1-2, Ronkainen je pronašao pak koji ide u rupu u polju slabe snage i igrao preko Ossi-Petteri Jaakolikoji je na početku posljednjeg seta izravno iz dodavanja ubacio pak iza leđa Rimpinena.

K-Espoo–Ketterä 2–3 (serija utakmica 0–2)

U usponu: Tek 17-godišnji Petteri Rimpinen ima prekrasno proljeće na golu Kiekko-Espooa. Njegov postotak obrana u osam utakmica od 93,17 i golovi u odnosu na prosjek od 1,51 izvrsne su brojke.

U fakturi: Kiekko-Espoo, koji je polufinalnu seriju započeo s dva poraza, u subotu je u tijesnoj situaciji jer bi treći poraz smanjio vjerojatnost plasmana u finale na iznimno nisku razinu.

Proljeće postigao svoj četvrti pogodak u doigravanju Niko Kivelä povećao je nade Kiekko-Espooa da će izjednačiti niz utakmica zahvaljujući svojoj snažnoj individualnoj izvedbi.

Zlatna kaciga ušla je u Ketteräin prostor s lijevog krila i gađala pak iz gornjeg luka b-točke Santeri Lipiainen branič zadnjeg kuta čuvanog gola Imatre Valtteri Viirteen noge u 55,35.

Na kraju je izjednačenje na 2-2 bila slaba utjeha za aktualnog prvaka.

Postignut je uvodni pogodak domaćina Marcus Kallionkielen zahvaljujući snažnoj igri dodavanja golova. Kallionkieli je vlastitim udarcem iz povratnog paka doveo Kiekko-Espoo u vodstvo 25:43.

Joonas Larinmaa igrao s pakom pred vratima Ketteräa, a Kallionkieli je snažnom proletom pogodio Santerija Salmelu iza leđa Lipiäinena i Riku Tuomolan između.

Kiekko-Espoo U polufinalnoj seriji dvije kvalitetne obrambene momčadi ne bori se samo Ketterä protiv bolesti, već i protiv bolesti.

Trener Tomas Westerlund već se pričalo o šljamu oko momčadi tijekom serije Tuto, a Espoovci ni u petak nisu stigli na klizalište sa svojom najboljom ekipom.

Napadači koji su ispali iz postave nakon otvaranja polufinala u srijedu Janne Hämäläinen, Juho Koivusaari, Aatu Laakso i Morten Jürgens i branitelj Erno Hopponen.

Napadač Joni Piipponen vratio se u postavu nakon što je propustio dvije utakmice, ali ostale zamjene su bili igrači s malom minutažom.

Kao zamjene napadača u usponu Joonas Virtanen20, posljednji je put igrao za Mest sredinom prosinca, Leevi Kinnunen21, krajem siječnja i Oskari Utriainen21, sredina veljače.

Branitelj Niko Karlsson21-godišnjak zadnji je put bio na klizalištu u Mestisu krajem veljače. U petak je Karlsson cijelu utakmicu sjedio na klupi.

Četverocenter Kinnunen skupio je najveću minutažu među napadačima (7:48) ispred suigrača iz Utriaija (7:33) i Virte (4:51).

Polufinalna serija nastavlja se već u subotu na Kisapuistu u Lappeenranti.