Hokej na ledu | Teško razočarenje za Jokerse – počeo ljetni odmor u Kokkoli, sudac se uključio u gol Hermesa

Helsinki U subotu je u Kokkoli završena povratnička sezona Jokera na domaće klizališta. Hermes je pobijedio Jokerit Mestis u šestom četvrtfinalu rezultatom 6–1 i plasirao se u igre za medalju s pobjedom 4–2.

Rani ljetni odmor teško je razočaranje za treći u regularnoj sezoni. Jokerit je u regularnom dijelu sezone nakon božićne stanke odigrao 23 utakmice i u njih 18 pobijedio.

U Kokkoli je Jokerit također patio od peha, kada je Valtteri Jeskanen rušilački pak pogodio je glavnog suca utakmice i završio bez Hermesa Eemeli Takalan igrati.

Takala je pak proslijedio u gol i Kalle Matikainen jeftino pogodio za 3-0 za 25:36.

Prema pravilniku o hokeju na ledu igra se ne zaustavlja ako pak dodirne suca na bilo kojem klizalištu tj. Hermesov pogodak je prihvaćen jer je pak prema pravilima odigran u gol.

Pogodak se mogao poništiti samo da se pak odbio u gol izravno od suca.

Hermes–Jokerit 6–1 (utakmica serije 4–2)

U usponu: Jokerit je treće proljeće zaredom igrao u domovini bez pobjede. HPK je u proljeće 2014. u wild card rundi izbacio Jokerit, a u proljeće 2013. Lukko u četvrtfinalu.

U fakturi: Proljeće treće sezone u regularnom dijelu završilo je kratko, a uzvratna stoga veliko razočaranje. Hermes je već na otvaranju serije utakmica oteo Jokerima domaću prednost i dobio sve tri domaće utakmice.

u Pietarsaariju Jokerit, koji je proveo noć uoči kobne utakmice, uspio je zabiti tek za 53:17, kada je Jesse Liuksila usmjerena Hannes Häkkilän ulazni Viza za Vedenpää iza s nadmoćnošću bez vratara.

Utakmica nadmoći bila je i sudbina šaljivdžija u subotu, kada je Hermes na kraju uvodnog seta otvorio svoj konto golom pod pritiskom Jokersa.

U dresu Jumala igra na posudbi od Kärpija u Ouluu Sisu Yliniemi drsko provalio na teritorij Jokera, i Leevi Lemberg zakačio ga u cilju protivno pravilima.

Za situaciju je dosuđen kazneni udarac koji je Yliniemi pospremio u gol Ville Kolppanen između nogu u 17:33.

Santeri Sulku udvostručio vodstvo Hermesa na početku druge dionice uputivši pak s prednje strane iza leđa Kolppanena. Hermes je izbacio pak u korner nakon što je pak pogodio suca.

Dvaput pogodak u posljednjem setu Arttu Lausniemi zabio posljednje čavle u lijes u povratničkoj sezoni Jokera.

Lausniemi je prvi pobjegao Saku iz Forsbloma te je na kraju svog prodora zglobom podigao pak na krov gola sredinom posljednjeg seta.

Lausniemi je zabio 5-1 u prazan gol Jokerija. Pogodak Kallea Matikainena od 6–1 također nije uspio.

Jokerit je u doigravanju izgubio sva tri gostovanja, au Kokkoli nije slavio niti jednu pobjedu. Hermes je, pak, uspio u gostima na samom početku četvrtfinalne serije, kada je Helsinkiju ukrao domaću prednost.

Konačni poredak Jokersa ovisi o tome hoće li regularni pobjednik Iisalmi Peli-Karhut pobijediti Rovaniemi Kieko u četvrtfinalnoj seriji.

Prođe li IPK u polufinale, Jokerit će završiti peti. Ukoliko RoKi iznenadi i probije put do prva četiri, IPK će završiti peti, a Jokerit šesti.