Hokej na ledu | Tappara, kritizirana zvijezda broj jedan, ukrala je šou u Lahtiju – hladan tuš za Pelicanse

Lahti

Pelicans-Tappara 3–4 je. (2–0, 0–0, 1–3, 0–1), pobjeda 1–3

Govori od finalne serije do novog plamena već u prethodnom susretu nije ih uhvatio vjetar.

Četvrto finale u petak navečer u Lahti Ice Hallu između Pelicansa i Tappare bio je nevjerojatan triler koji nikoga nije ostavio hladnim.

Dugo se činilo da se Pelicansi kotrljaju do uvjerljive druge uzastopne pobjede, no Tappara je uspio prevariti. Opet opet. Tappara, koji je bio potpuno na sredini prva dva seta, došao je iza dva pogotka u posljednjem setu, prvo pored, a zatim i pored.

Tappara je tegleća životinja u potjeri izašla iz sjene u središte pozornosti Anton Levtchikoji je u posljednjem setu postigao stilski hat-trick.

Još uvijek nije bilo dovoljno. Pelicansi su odveli utakmicu u produžetke kada su Aleks Haatanen izjednačeno 3-3 samo 40 sekundi prije zvučnog signala.

Sudac je provjerio pogodak na videu prije nego što je prihvatio pogodak. Tappara zvjezdana straža Kristijan Heljanko činilo se da pada neposredno prije gola Pelicans autora Larsa Bryggmana udarati. U taboru Tappara presuda je izazvala nevjericu.

U nastavku je na kraju postao heroj Nick Baptistekoji je postigao pobjednički pogodak za 60:48.

Finalna serija bit će premještena u Tampere u nedjelju. Tappara ima priliku osigurati treći uzastopni naslov prvaka Finske pred domaćom publikom kada pak padne na led Nokia Arene u 17 sati.

Pelikani izbijao iz vrata s divljim intenzitetom. Tappara je bio u problemu kada su Pelicansi stavili crni tirkiz na svoju prešu.

Rasprodana dvorana se prvi put orila pogotkom Haatanena za 1-0 nakon samo 49 sekundi.

Dodajte više pare u vruću saunu Nathan Schnarr pogodivši pak iza Heljanga po drugi put 30 sekundi kasnije. Međutim, Tapparino treniranje osporilo je odluku o golu, a pogodak je poništen kao ometanje vratara.

Ovog proljeća, Tappara nikada nije bio u sličnoj situaciji od samog početka meča. Glupa smrdljiva sol kružila je po klupi domaćih, a noga je bila svježa.

Pelicansi su bili jaki već na početku svoje prve domaće utakmice finala, ali početak petka navečer bio je potpuno van okvira. Potpuni vrtlog ljudi iz Lahtija trajao je nešto manje od 10 minuta prije nego što se Tappara uopće uspio pridružiti tempu finala.

Tappara je imao priliku pogoditi na kraju prvog seta, kada je Joni Tuulola morao sam pokušati s gornje parcele izravno s prijevoja, ali bilo je vruće Niklas Kokko rastegnut do uzdignutog nožnog bloka.

Nakon nekog vremena zapalila se vatra na drugom kraju. Branitelj Toni Utunen pokupio zastoj i pogodio lijepim udarcem za vodstvo Pelicansa od 2-0. Pogodak je bio drugi u subotnjem finalu za 24-godišnjeg kreditnog braniča.

Vas dvoje Gol vodstvo nikad nije ugodna situacija protiv Tappare. Ne i ovaj put, iako su domaći držali Tapparu bez golova do početka posljednjeg seta.

Među igračima u vrhunskoj ulozi, Zlatna kaciga Levtchi otvorila je slavine u trenutku brojanja, kada je pogodio Tapparino smanjenje od 1-2 za 44.19. Levtchi je svojim pogotkom prekinuo niz od šest utakmica bez golova.

Pelicansov četverocilindrični Dynamo uvjerljivo je dominirao u dva seta, no treći je bio u potpunoj dominaciji Tappara. Gostujuća momčad preuzela je kontrolu svojom kontrolom paka i Pelicansi su otišli u način preživljavanja.

Nakon toga je krenulo. Pelicansi su prevarili ofenzivni kraj na ledu, a Tappara je nadmoć broj jedan cijepio bez milosti. Levtchi je jurio ravno Kristian Tanunsen genijalno dodavanje za zgodno izjednačenje 2-2 u 50:35.

Levtchi, koji je dobio mnogo kritika zbog svoje neučinkovitosti, okrunio je svoju super večer postigavši ​​hat-trick nešto više od četiri minute prije isteka stvarnog vremena utakmice.