Hokej na ledu | Sebastian Aho i Teuvo Teräväinen igrali na račun protivnika u NHL-u – surova sudbina za Jesseja Puljujärvija

Karolina Hurricanesi su pobijedili Calgary Flamese 7-2. Karolinini finski napadači Sebastijan Aho, Teuvo Teräväinen i Jesperi Kotkaniemi svi su bili istaknuti u utakmici.

Aho je na utakmici postigao gol i dodao još dva pogotka. Kärppiejeva farma sada ima 25+43 moći za ovu sezonu. Teräväinen je zabio gol i dva puta asistirao. Rođeni Helsinki sada ima ukupno 21+26 bodova iz tekuće sezone.

Kod pogotka Caroline 2-0, Finci su zapravo igrali na račun Calgaryja. Aho je završio pogodak na dodavanje Teräväinena.

Kotkaniemi je postigao dva pogotka na utakmici. Rođeni Ässie postigao je 13 potpunih pogodaka u utakmicama ove sezone.

Karolininoj momčadi nedostajao je finski vratar Antti Raanta, koju je klub ranije ovog tjedna poslao AHL momčadi Chicago Wolves. Raanta je već jednom poslan u Chicago ranije ove sezone.

U videu, koji je glavna slika priče, možete vidjeti najzanimljivije trenutke utakmice Carolina – Calgary.

Nashville Predatorsi su doživjeli veliki poraz u produžetku kao gost Minnesota Wilda. Nashville je porastao na 3-3 u posljednjem setu meča autor Ryan O’Reilly golom igrača utakmice, ali to nije bilo dovoljno.

Produžeci u Minnesoti Matt Boldy prošao finskog vratara Nashvillea Juuse Saros i postigao pobjednički pogodak 4-3. Saros je blokirao 29 šuteva na utakmici.

Saros se vratio između vratnica u Nashvilleu nakon što je propustio utakmicu protiv Columbus Blue Jacketsa u subotu navečer po finskom vremenu. U utakmici Columbusa, vrata Nashvillea čuvao je drugi vratar Finac Kevin Lankinen.

Pittsburgh Penguinsi su izgubili 0-4 od Edmonton Oilersa. U napadu iz Edmontona bila je NHL superzvijezda Connor McDavid, što je činilo potencije 1+2. O Fincima iz Pittsburgha Valtteri Puustinen upisao dobrih 14 minuta igre u utakmici, ali Jesse Puljujärvi ne vidi se na klizalištu.

Arizona Coyotes izgubili su poraz od 11 golova od Chicago Blackhawksa 4-7. Finski igrači Arizone Matias Maccelli i Juuso Välimäki propuštenih poena u utakmici. Välimäki je bio kralj vremena u igri svoje momčadi, zabilježivši gotovo 23 minute na ledu.

Glavna imena Chicaga bila su Seth Jones (0+4), Colin Blackwell (3+0) i veliko obećanje Connor Bedard (2+1).

Philadelphia Za iskusnog glavnog trenera Flyersa Johnu Tortorelli bio propisan dvije utakmice sudačke zabrane. Osim toga, Tortorella je kažnjen s 50.000 dolara, odnosno gotovo 46.000 eura.

Tortorella je dobio naredbu da napusti zamjensku ložu svoje momčadi u utakmici protiv Tampa Bay Lightninga nakon što je odigrano dobrih 10 minuta u uvodnom kolu. Philadelphia je izgubila utakmicu 0-7.

U Philadelphiji igra finski branič Rasmus Ristolainenno Turkuov je mjesec dana pauzirao zbog ozljede.