Hokej na ledu | Prvo ispadanje u playoffu SC lige – čugar koji je završio karijeru rasplakao se

Mač pobijedio Vaasan Sport u prvom kolu doigravanja SC lige 4-2 u uzvratnoj utakmici i prošao u četvrtfinale pobjedom 2-0.

U polufinalu će se KalPa susresti s Ilvesom, koji je u regularnom dijelu završio drugi. Suparnik pobjednika regularne sezone Tappara je stoga pobjednik utakmice Lukko – TPS u ponedjeljak.

U nedjelju Utakmica odigrana u Vaasi pretvorila se u pravi triler.

Domaći Sport vodio je u drugom setu 2-0, ali su se Kuopičani priklonili i konačno prošli u trećem setu.

KalPa je izjednačila na 2-2 na kraju druge trećine za 39:46, kada je Tuomas Kiiskinen Ubacio sam pak u gol gornjom rukom. Pogodak je podgrijao emocije u ledenoj dvorani Vaase, jer je jedanaesterac tijekom kojeg je KalPa izjednačio bio urnebesan.

Pobjednički pogodak utakmice postignut je u posljednjem setu Oliver Kapanenkoji je također postigao pobjednički pogodak na otvaranju utakmice u petak.

Gubitak značilo da je Sportov kapetan Erik Riskan i trener prvaka Risto Dufvan karijere završile.

Riska se nakon meča rasplakala u intervjuu za MTV.

„Ako je bilo teško riječima opisati koliko mi je ova publika značila tijekom godina, još je teže opisati vrijednost vlastite obitelji. Uspio sam biti najveći idol svojim sinovima. Hvala mojoj obitelji, roditeljima i braći i sestrama. Ovo su teška vremena. Ja sam samo jedan ratnik u ovoj igri. Sad ja odlazim”, osjećala se Riska.

Utakmica početak druge trećine je odgođen jer je led na klizalištu bio u lošem stanju.

Led je bio u posebno lošem stanju na drugom kraju terena. Vratarski prostor gdje je KalPan Stefanos Lekkas trebao blokirati pakove u drugom setu, nije bio spreman igrati.

Zamboni su napravili nekoliko krugova na ledu, ali to još uvijek nije bilo dovoljno i momčadi su se nagurale u svlačionicu.

Drugo poluvrijeme počelo je s desetak minuta zakašnjenja.