Hokej na ledu | Pripreme za Svjetsko prvenstvo idu kao iz snova – Leijonat po drugi put nula na Švedsku

Finska muška reprezentacija u hokeju na ledu pobjedom je završila pripremnu utakmicu protiv Švedske. Lavovi su u Linköpingu pobijedili Švedsku 3-0.

Nakon uvjerljive prve trećine, Finska je u drugoj otvorila gol. Kapetan ekipe Hannes Björninen pokazao je primjer nakon što je malo prije poluvremena postigao pogodak za 1–0.

Markus Nurmi dodao nešto manje od pet minuta prije drugog poluvremena za vodstvo Finske u gostima na 2-0. Na kraju treće dionice branič Tobias Winberg skinuo s leda i pospremio pak u prazna vrata Švedske.

Kapiter Björninen pogodio je između vratnica u Linköpingu iu utakmici u utorak.

“Mogao sam zabiti iz prilično dobrih (gol) pozicija”, rekao je Björninen za TV 5.

Bilanca Finske u četiri međunarodne utakmice protiv Švedske bila je tri pobjede i jedan poraz. Posljednje dvije pobjede ohrabrila je činjenica da su finski vratari – u utorak Harri Säteri a u srijedu Emil Larmi ostavio je švedske igrače s njihovim obranama na nuli.

Finska će sljedeći put nastupiti na EHT turniru u Češkoj od 2.–5. Svibanj. Uz Finsku i Češku, na turniru četiri zemlje sudjelovat će Švedska i Švicarska.

Turnir Svjetskog kupa na programu je u Pragu i češkoj Ostravi od 10. do 26. Svibanj.