Hokej na ledu | Očitanja Teemua Seläntea u opasnosti – Auston Matthews ispisao je povijest u NHL-u

od Toronta Superzvijezda Maple Leafsa Austin Matthews povećao svoj zbroj golova ove sezone na 50 golova u NHL kolu večeri. Američka zvijezda do podviga je došla u svojoj 54. utakmici ove sezone kada je Toronto pobijedio Arizona Coyotes rezultatom 6-3.

Matthews je došao do okruglih brojeva u prvom setu meča dominantnim udarcem za rezultat 2-0. Povećao je svoj broj golova na 51 u drugoj trećini s pogotkom 4–2.

Matthews je prvi igrač u 28 godina koji je tako brzo postigao 50 golova u sezoni. Zadnji put je bilo isto Mario Lemieuxkoji je prekinuo niz od 50 utakmica u sezoni 1995./96.

Uz njegovu trenutnu stopu golova, Matthews je na rubu probijanja granice od 70 golova ove sezone. Uspjeli su to učiniti prošli put Teemu Selänne i Alexander Mogilny u sezoni 1992/93, kada su obojica pogodila 76 puta.

Finski napadač Coyotesa Matias Maccelli postigao prvi gol svoje momčadi u porazu.

Buffalo Sabres Henri Jokiharju upisao je asistenciju dok je njegova momčad pobijedila Montreal Canadiense 3-2. Odluka susreta viđena je u trećoj dionici, kada su Buffalovi Alex Tuch postigao slab pogodak.

Jokiharju je dao dodavanje Zemgus Girgensonsu u četvrtoj minuti drugog dijela susreta, čime je Buffalo izjednačio. Montreal je prvu trećinu uspio završiti rezultatom 1-0 Arber Xhekajin s ciljem.

Buffalov finski čuvar Ukko-Pekka Luukkonen skupio 29 obrana u utakmici.

Philadelphia Flyers s druge strane, slavio je nad Chicago Blackhawksima rezultatom 3–1. On je bio zaslužan za jedini pogodak Chicaga Colin Blackwell. Travis Sanheim, Travis Konecny i Garnet Hathaway s druge strane, bili su uspješni u dresu Flyersa.

Philadelphia je na trećem mjestu u Metropolis diviziji, deset bodova iza vodećih NY Rangersa. Loša sezona Chicaga također se odražava na poredak momčadi, budući da je trenutno na posljednjem mjestu u Središnjoj diviziji, s jasnim zaostatkom od 17 bodova u odnosu na pretposljednju Arizonu.