Hokej na ledu | Kiekko-Espooov Uskrs nastavio se predstavom patnje – Ketterä razbio svoje goste

Hokej Mestijev aktualni prvak Kiekko-Espoo nalazi se u teškoj situaciji u svojoj polufinalnoj seriji protiv Ketteräa iz Imatre.

Ketterä, koja je također premjestila treće polufinale u Lappeenrantu, slomila je Kiekko-Espoo 5-0 u subotu i već povela 3-0 u polufinalnoj seriji dva prethodna proljetna finalista.

Time je Kiekko-Espoo na mostu s kojeg niti jedna momčad dosad nije prošla u playoff Mestisa. Za ostvarenje povijesnog podviga bile bi potrebne četiri uzastopne pobjede.

“Sjajna igra od nas. Nastavili smo gurati cijelih 60 minuta u dobrom ritmu”, Ketterä, koji je postigao drugi gol Aleksi Sinkkonen rekao je u intervjuu za MTV Katsomo.

“Nastavili smo se dobro kretati, i puno poštovanja prema autsajderu. Uspjeli smo ubiti hladnoću na početku.”

Okretan zaključio je subotnju borbu postigavši ​​četiri pogotka u drugom setu. Jesse ViskariSinkkonen, Riku Tuomola i Jimi Rönkkönen mahao webom Petteri Rimpinen dvostruka tkanina.

U subotu je Rönkkönen prošao dva različita vratara Espooa, postigavši ​​pogodak za 5-0 Jani Lampinen iza. U posljednjem setu Lampinen je uklizao između stativa gostiju umjesto Rimpinena.

Frustracija ljudi iz Espooa oslobođena je 59.18., kada je Oskari Utriainen spustio rukavice i podigao Ketterä Jesse Švedska boriti se.

Serija utakmica nastavlja se u ponedjeljak u Espoou.

“Nastavimo se kretati, tako da tip ne može pratiti”, planirao je Sinkkonen.

Ketterä–K-Espoo 5–0 (serija utakmica 3–0)

U usponu: Poraz, koji je došao s razlikom od pet golova, bio je Kiekko-Espu treći ove sezone. U prosincu je tim izgubio od Kiekko-Vantaa kod kuće 0–5, a u veljači kao gost od Iisalmi Peli-Karhuje 2–7.

U fakturi: Kiekko-Espoo je u prvom setu s pet naprema tri prokockao točno dvije minute nadmoći. Ukupno je momčad u Lappeenranti igrala s rezultatskom nadmoći čak sedam minuta.