Hokej na ledu | Finska je naučila zaista tešku lekciju od SAD-a – ozbiljan je predsjednik Stubb

Finska hokejaška reprezentacija dječaka do 18 godina doživjela je ružan poraz u finalnoj utakmici skupine A Svjetskog prvenstva protiv Sjedinjenih Američkih Država.

SAD je od samog početka izrazito dominirao utakmicom, a na kraju su upisali pobjedu 9-4. SAD je pogodio gol čak 51-24.

Finska će se u četvrtfinalu sastati sa Švedskom. Utakmica se igra u Espou u četvrtak od 17 sati.

Sjedinjene Američke Države protiv finske mreže zatresla se jednom u prvom setu kada je vratar Petteri Rimpinen prošao jako lako Teddy Stigan mimo šuta.

Inače, Rimpinen je odigrao jako. No, Stiga je pogodio drugi put, nakon samo osam sekundi druge trećine. Het trick je postignut za 21:49

Suomenovo smanjenje na 1-3 završeno je pred golom Tuomas Suoniemi u vremenu 24:35. Finska je postigla drugi gol Mitja Jokinen u vremenu od 29:00 sati. Golom je rezultat smanjen na 2-4.

U drugoj trećini konačno je postignuto osam golova. Finska je smanjila 3-6 Joona Saarelainen samo šest sekundi prije odmora.

U trećem setu nastavljen je isti tempo. Sjedinjene Države su skupile golove i uljepšale očitanja. Četvrti gol Finske postigao je Suoniemi iz prodora.

Predsjednik Republike Alexander Stubb pratio je utakmicu odigranu u Espoou i ozbiljnog izraza lica zapljeskao Suoniemijevom prvom golu. Predsjednik je bio u pratnji oca Goran Stubb i njegov brat Nicholas Stubb.