Hokej na ledu | Dallasovi Finci u divljem udaru u NHL-u – Carolina Sebastiana Ahona na rubu katastrofe

Carolina–New York 2–3 je. (pobjeda 0–3)

Dallas–Colorado 5–3 (pobjeda 1–1)

Hokej U NHL-u New York Rangersi su još čvršće uhvatili mjesto u doigravanju kada su treći put zaredom svladali Carolina Hurricanes. Rangersi vode u seriji meča 3-0 i udaljeni su jednu pobjedu od nastavka.

New York je u četvrtak osigurao pobjedu 3-2 u produžecima. Ruska zvijezda postala je heroj Rangersa Artemi Panarinkoji je postigao pobjednički pogodak za Newyorčane, jedva dvije minute nakon produžetka.

Carolina Hurricanes blizu su prave katastrofe. Kandidat za prvaka, koji je ove sezone napravio velike investicije, izgubio je prve dvije utakmice serije u New Yorku i prvu utakmicu na domaćem terenu u Raleighu noć prije petka.

“Finska momčad” NHL-a izgubila je od Florida Panthersa u konferencijskom finalu prošle sezone s ravnom pobjedom od 4–0. Sada se ista stvar događa protiv Rangersa kolo ranije.

Karolinina zvijezda broj jedan Sebastijan Aho pogodio je svoju momčad za izjednačenje 2-2 na kraju posljednje četvrtine dok su Hurricanesi lovili izjednačenje bez vratara.

Slavlje Hurricanesa je prekinuto kada su Rangersi zadali težak udarac Carolini na početku prvog produžetka.

Hurricanesi su na domaćem ledu prema golu Rangersa pucali čak 47 puta, dok je bilans šuteva Rangersa bio 25.

Čuvao na golu Rangersa Igor Šestjorkin, koji je blokirao ukupno 45 šuteva. Zauzvrat, vidjeli smo pogodak Karoline Pjotr ​​Košetkovkoji je ovog proljeća odigrao prvu utakmicu u doigravanju. Frederik Andersen prethodno je bio na golu u Carolininim utakmicama doigravanja. Glavni trener Hurricanesa Rod Brind’Amour svoj izbor vratara prije utakmice opravdao time da želi odmor Danca Andersena.

U utakmici osjećaji su postali vrući, a osjećaj se prelijevao s vremena na vrijeme.

Karolina Jesperi Kotkaniemi dobio dvije minute kazne zbog nesportskog ponašanja u prvoj trećini utakmice.

Video servis kanala Sportsnet Na Youtubeu na temelju videa koji je podijelio o situaciji, emocije su bile uzburkane na klizalištu i igrači su se sukobili s Carolininim golom, očito zbog udarca na Kotshetkova.

Situacija je eskalirala do te mjere da su Kotkaniemi i Jalen Chatfield otišli su autora Martina Nečasa i Jevgenij Kuznjecov s Rangersima Jimmy Vesey nakon

Timovi će se sljedeći put sastati u Raleighu u Sjevernoj Karolini rano u nedjelju po finskom vremenu.

Dallas Žestoka borba između Starsa ​​i Colorado Avalanchea ovog je puta završila pobjedom Starsa.

Colorado je trebao napraviti još jedan nevjerojatan uspon kao u prvoj utakmici. Dallas je u drugom susretu vodio s četiri pogotka u posljednjoj trećini, ali je Colorado promijenio brzinu i stigao do gola te bez vratara u posljednjim minutama lovio izjednačenje.

Dallas je već vodio na otvaranju utakmice 3-0, ali je Colorado uzeo pobjedu 4-3 u produžecima iz tog susreta između finskih momčadi.

Drugu, odigranu noć prije petka, odigrao je prvi centar Starsa ​​koji je imao miran playoff. Roope Hintz s ekrana. Tampereov 1+3 je poludio.

Ostali Finci Zvijezde također su uspjeli u formi power pointa. Miro Heiskanen postigao dva gola i Esa Lindell pospremio pak u praznu mrežu na kraju zadnje četvrtine.

O Fincima iz Kolorada Joel Kiviranta uspio postići pogodak i Artturi Lehkonen zabio jedan pogodak. Super zvijezda Mikko Rantanen ostao bez bodova.