Hokej na ledu | Aleksander Barkov u divljem raspoloženju – poslao krvnog neprijatelja na ljetovanje u NHL

Utakmice u ponedjeljak

• Florida–Tampa 6–1 (pobjeda 4–1), F: Barkov 2+1, Mikkola 1+1, Lundell 0+1, Luostarinen 0+1

• Vegas–Dallas 2–4 (pobjeda 2–2), Hintz 1+0

Florida Panthersi su na svom ledu pobijedili Tampa Bay Lightning sa 6-1 i prošli u drugi krug doigravanja s 4-1.

Prema Fincima, večer je bila u haosu. Kapetan Floride Aleksandar Barkov učinio potencije 2+1, Niko Mikkola 1+1 i Anton Lundell mješoviti Eetu Luostarinen zabilježili asistentske bodove za sebe.

Kreirao se na kraju udarac Mikkole. Asistencije su dobili Lundell i Luostarinen.

Barkov, koji je prethodna tri meča serije odigrao bez poena snage, pobjesnio je u prekidu.

Prvi je prošao Barkov, izabran za prvu zvijezdu utakmice Carter Verhaeghen Pogodio je za 1–0, a ​​zatim sam zabio golove za 2–0 i 3–1.

Pogodak za 2:0, pobjednički pogodak utakmice i cijele serije utakmica, Barkov postiže nemoćno.

Statistika snage finskog kapetana, koji je na ledu imao 21.24 minute, bila je +4 u utakmici. Dok je bio na ledu, golovi su otišli Floridi 4–0 i šutevi 22–7. Od svojih startova, Barkov je dobio 11/14 (78,6%).

Na kraju druge trećine Tampa je već imala vremena slaviti izjednačenje 2-2, ali je udarac odbijen kao ometanje vratara.

Bio je to prvi put da je Florida uspjela srušiti protivnika u državi u seriji doigravanja. Tampa je osvojila Stanley Cup 2020. i 2021. godine.

U drugom kolu doigravanja Florida će se susresti s pobjednikom dvoboja Boston – Toronto, kojeg Boston vodi s 3-1.

Barkov komentirao je nakon utakmice kako je pobjeda u velikoj utakmici veliki uspjeh za momčad. Prema njegovim riječima, prvi set je bio težak, no treći je bio u znaku Panthera. Barkov je upitan kakav je osjećaj voditi momčad s dva pogotka i asistencijom.

“U našoj momčadi nije bitno tko daje golove. Ali naravno da je sjajno zabijati golove i danas smo ostvarili veliku pobjedu.”

Najučinkovitiji igrači Floride u seriji susreta bili su Verhaeghe (5+4) i Matthew Tkachuk (3+6). Barkov je bio treći najučinkovitiji učinak Panthera 2+3 u pet utakmica.

Barkov se također zahvalio Tampi i rekao da ima puno poštovanja prema timu.

Istovremeno, Barkov je primijetio da Pantheri imaju hrpu sjajnih igrača od kojih svaki može igrati jedan s drugim.

ponedjeljak u drugom susretu runde doigravanja, Dallas je slavio 4-2 u gostima nad Las Vegasom i izjednačio seriju utakmica na 2-2.

Sve četiri utakmice završile su pobjedama u gostima.

Borba između dvije vrhunske momčadi ponovno je bila tijesna. Aktualni prvak Vegas vodio je u susretu u prvom i drugom setu s golovima 1-0 i 2-1, ali je Dallas oba puta uzvratio.

Na kraju je pobjednički pogodak na utakmici postigao napadač Dallasovog četvorca Ty Dallandrean 3-2 na kraju druge četvrtine.

Roope Hintz na kraju zabio Dallasov pogodak za 4–2. Bio je to prvi power point prvog centra Hintza u seriji utakmica.

Dallasov broj jedan obrambeni igrač Miro Heiskanen bio potpuno u svojoj klasi tijekom utakmice. Radio je čak 28,30 minuta.

• (5.) Edmonton 3-1 Los Angeles (7.)

U zagradama je poredak u regularnoj sezoni u konferenciji. Za sljedeće mjesto potrebne su četiri pobjede.