Hokej na ledu | Aleksander Barkov divljao u poraznoj pobjedi na Floridi – “On je savršen čovjek”

Florida Panthersi su svladali Boston Bruinse na svom ledu u drugom kolu NHL doigravanja rezultatom 6-1 i izjednačili pobjede u seriji na 1-1.

Svojom poraznom pobjedom Florida je istom mjerom uzvratila Bostonu koji je prvu utakmicu serije dobio 5-1.

Finski skiper Floride Aleksandar Barkov zabilježene snage 2+2. Barkov je postigao drugi i peti gol svoje momčadi, te asistirao za četiri i šest golova.

Plus-minus je nakon utakmice pokazao +2 za Barkova. Osim toga, pobijedio je u više od 70 posto svojih startova i čak je imao devet napada.

Big Head Hockey račun ispričao u X, da je to bila prva utakmica s najmanje četiri poena i devet okršaja u doigravanju od proljeća 2010. i Dustin Byfuglien.

“On je savršen čovjek za kapetana Florida Panthersa”, pohvalio ga je glavni trener Paul Maurice nakon utakmice.

Barkov je već uspio zabiti četiri pogotka u proljetnom doigravanju, a uz to ima ukupno šest asistencija.

Ostali Finci s Floride mogli su prionuti na posao Eetu Luostarinen i Anton Lundell. Luostarinen je postigao pogodak za 4-1 za svoju momčad iz zgodne predigre Barkova, dok je Lundell dodavao autora Gustava Forslinga 3-1 pogodak.

Floride čuvar Sergej Bobrovski u srijedu je odigrao punih 60 minuta i upisao ukupno 14 obrana. Jeremy Swayman s druge strane uspio je biti na golu Bostona dobrih 41 minutu prije nego što je zamijenjen i zamijenjen Linus Ullmark. Swayman je tijekom svoje smjene uspio pustiti četiri udarca.

Boston je imao ukupno 15 udaraca prema golu Floride, dok je Florida imala 33 udarca.

Timovi će se sljedeći put sastati u Bostonu u petak. Sljedeće mjesto osvajaju s četiri pobjede.

Noć u drugom susretu Edmonton Oilersi već su čvrsto držali ključeve pobjede. Na kraju druge trećine Edmonton je već vodio 4-1 u najboljem izdanju, a na početku posljednje dionice i s dva pogotka.

No, protivnik Vancouver Canucks je stao uz bok i prošao na radost domaće publike. Uvodna borba serije utakmica završila je pobjedom 5–4.

Vancouverov izjednačujući i pobjednički pogodak postigli su u razmaku od 40 sekundi, nešto više od pet minuta prije kraja.

Za potonje je odgovoran napadač Conor Garland. U svom solo nastupu glumio je da puca, ali je skrenuo pak u stranu i lukavo ga prebacio pored vratara Edmontona autora Stuarta Skinnera unutra odozdo.

Najučinkovitiji na utakmici bio je krilni centar Vancouvera Dakota Joshua sa omjerom 1+2. O superzvijezdama Edmontona Leon Draisaitl skupio dvije asistencije i Connor McDavid jedan.

Nije to bila noć za vratare. od Vancouvera Za Artursa Silovsa Za pobjedu je bilo dovoljno 13 obrana, Edmontonov Skinner ih je imao 19.

U seriji utakmica nema finskih igrača. Sljedeća borba igra se u petak u Edmontonu.

Priča je ažurirana 9.5. u 8.37: Dodan i rezultat druge utakmice i glavna događanja.