Hokej na ledu | Aktualni prvak stjeran je u kut u NHL-u – Miro Heiskanen postigao je pobjednički gol

Utakmice u srijedu

• Dallas–Vegas 3–2 (pobjeda 3–2)D: Heiskanen 0+1

• Edmonton–Los Angeles između (3–1)

Serija utakmica Dallas Starsi, koji su izgubili prva dva susreta, izašli su iz teške situacije. U četvrtak rano ujutro pobijedio je Vegas Golden Knightse 3-2 na domaćem ledu i preuzeo vodstvo u playoff seriji s istim brojevima.

Aktuelni prvak Vegas je dakle jedan poraz udaljen od ljetne stanke.

iz Dallasa prvo pakiranje Miro Heiskanen postigao pogodak za 3-2 koji je odlučio pobjedu. autora Jasona Robertsona završio je odlučujući pogodak došao na kraju druge trećine s nadmoćnošću.

Heiskanen je skupio 1+4 nastupa u proljetnom doigravanju.

gol Dallasa Jake Oettinger spasio 25 puta, uključujući Vegasa koji je preskočio Heiskanena na kraju treće dionice autora Chandlera Stephensona korporativni.

Oettingerov učinak bio je neobično dosljedan, jer je primio dva gola u svih pet mečeva serije.

U uvodnom setu viđena su čak četiri gola, a prvo poluvrijeme otišlo je na 2:2.

Prva i treća dionica bile su izjednačene po broju bodova, no Dallas je susret riješio u korist snažnom drugom dionicom, u kojoj je i pobjednički pogodak postigao Robertson.

Dallas centar broj jedan Roope Hintz nedostatak snage se nastavio. Finac, koji je igrao 18 minuta, postigao je samo jedan power poen u meč seriji – i to u prazan gol.

Kao i obično, Heiskanen je proveo najveće minute Dallasa (24:35). Dobio drugu najveću odgovornost Esa Lindellčija je minutaža bila 23,33 minute.

Mjesto nastavka je pauza za Dallas po finskom vremenu u noći između petka i subote u Las Vegasu.

Ako Vegas ispadne u prvom krugu doigravanja, to bi bila druga sezona zaredom da je aktualni prvak doživio tu sudbinu. Prije godinu dana odlazak u Colorado došao je odmah uz stisak ruke.

• Vancouver/Nashville–Edmonton/Los Angeles

U zagradama je poredak u regularnoj sezoni u konferenciji. Za sljedeće mjesto potrebne su četiri pobjede.