golove i utakmicu

Bologna je pobijedila Fiorentinu 2-0 u nastavku 21. kola Serie A i pridružila se Atalanti na četvrtom mjestu na ljestvici sa 42 boda, čekajući da Dea također vrati utakmicu, ali protiv vodećeg Intera.

Orsolini je prelomio u 11. minuti na asistenciju Fergusona. Fiorentina reagira u 14. minuti Bonaventura izvana, Ravaglia šalje udarac iz kuta. U 25. i 26. minuti Bologna je Orsolinijem i Zirkzeeom stigla do udvostručenja vodstva. Dvostruki pogodak koji je zapravo stigao u 36. minuti, gol Orsolinija: ali nije dugo trajao, jer je žalba na VAR poništila zbog ofsajda. Pet minuta dodanog vremena.

Viola je reagirala u drugom dijelu, u 68. minuti Biraghi je dobro izveo slobodan udarac s ruba šesnaesterca, no Ravaglia je obranio. U 76. minuti Nzola pokušava glavom, lopta samo malo izlazi i Fiorentina je i dalje u nepovoljnom položaju. Još pet minuta sudačke nadoknade, fotokopija prvog poluvremena: u zadnjem poluvremenu Odgaard je na asistenciju Lykogiannisa zabio 2-0.