Golom u posljednjem dahu, Portland Thorns je remizirao s Racing Louisvilleom

veznjak Sam Coffey rado nudi podsjetnik: Ne događa se često da obrambeni igrači pronađu gol.

Dakle, da, njezin pogodak u 99. minuti u subotu navečer u Providence Parku bio je radostan. Međutim, ne može ga mirne savjesti staviti među najbolje u svojoj karijeri.

To je zato što nije završilo pobjedom Thornsa, koji će u travanj ući u potrazi za svojim prvijencem u sezoni. Umjesto toga, njezin je pogodak izvukao 2-2 iz gotovo sigurnog poraza protiv gostujućeg Racing Louisvillea, osiguravajući samo jednu stvar za Thorns (0-2-1, 1 bod): oni više nisu jedina momčad u NWSL-u bez pokažite na njihovo ime.

“Uvijek će biti uprljano činjenicom da smo se samo izborili za izjednačenje,” rekla je Coffey o svom rezultatu u clutchu. “… Ne igramo za neriješeno. Ne igramo za bod. Očito sam jako ponosan na način na koji smo odgovorili u drugom poluvremenu i na način na koji smo se vratili, jer smo si iskopali popriličnu jamu, ali to nam nikako nije prihvatljiv rezultat.”

Trener Thornsa Mike Norris preferira pogled odozgo na početku oba poluvremena utakmica. Omogućuje mu povoljnu točku s koje može potpunije promatrati plime i oseke na terenu ispod.

U subotu je izašao iz trenerske lože nakon 15 minuta. Zatim je otišao na bočnu liniju kako bi trenirao još jedno poluvrijeme u kojem su Thorns pokušavali nadoknaditi zaostatak usred sezone koja je brzo postajala definirana bjesomučnim nogometom koji dolazi iz zaostatka.

Louisville (0-0-3, 3 boda) rano je pogodio ono što je ove sezone bilo nedosljedno, a ponekad i izvan pozicije, obrana Thornsa. Napadač Uchenna Kanu pogodio je pored daljnje vratnice u trećoj minuti. Udvostručila je u šestom, zapečativši gol i vodstvo od 2-0 snažnim udarcem glavom.

“Način na koji smo započeli prvo poluvrijeme nije bio Thornsov nogomet,” rekao je napadač Portlanda Morgan Weaver, “i mi to znamo. Moramo nešto smisliti. Kako započinjemo igre najveći je ključ. Ne možemo izgubiti dva, tri gola u prvom poluvremenu. To je jednostavno neprihvatljivo.”

Dodao je Norris: “Kad tako započneš utakmice u ovoj ligi, bit ćeš kažnjen. Opet smo se našli u lovu na igru. Moramo biti bolji s tim kolektivno, tako da zapravo možemo ostati u borbi i boriti se pod jednakim uvjetima.”

Portland se ove sezone nije toliko mučio sa stvaranjem izgleda koliko ih je jednostavno dovršavao. Pogrešna dodavanja i loše plasirani pokušaji ugušili su napad koji je prepun potencijala. S druge strane, Thorns su nadmašili svakog od svojih protivnika ove sezone, ali do subote nikada nisu osvojili toliko koliko je bilo neriješeno u bilo kojem trenutku. Unatoč tome, prednost od 27-9 šuteva protiv Louisvillea nagovještava da bi Thornsi mogli biti iza ugla s većim rezultatima.

Tjedan dana nakon što je par golova poništeno zbog dosuđenih zaleđa, i po prvi put, navijači na Providence Parku gledali su kako je u subotu gol zapisan na ploči za ostanak kada je Weaver lijevom nogom uputila uzastopni udarac koji je poskliznuo pored vratarke Louisvillea Katie Lund u 50. minuti.

Bio je to dobrodošao početak drugog poluvremena nakon što su Thornsi, rekao je Norris, previše igrali u Louisvilleovoj zamci u prvom frejmu, a nekoliko obećavajućih skokova izbilo je blizu rubova bočne linije.

“Nismo dovoljno mijenjali točku napada,” rekao je, “pa je to bila najveća poruka iz perspektive načina razmišljanja (u poluvremenu), a onda smo malo promijenili strukturu u smislu načina na koji želimo napadati i podignite oba beka visoko.”

Među skupinom impresivnih zamjena za Thorns, bio je veznjak Hina Sugita. Norris je pohvalio njezinu igru ​​ne samo u subotu, već tijekom cijele sezone, dodajući da je vjerojatno razočarana jer nije vidjela veću ulogu, te da njegova trenutna postava “vjerojatno nije mudra za mene”.

I Coffey i Weaver su Sugiti djelomično pripisali zasluge za pomoć u guranju drugog poluvremena.

Napadačica Portlanda Sophia Smith, koja je ovog tjedna postala NWSL, pronašla je loptu u sredini Louisvilleovog šesnaesterca u 95. minuti. Na trenutak se činilo da će njezin pokušaj postići izjednačenje. Umjesto toga, Lund je lansirala svoje tijelo dovoljno daleko da nježno skrene hitac s njegovog kursa.

Dvije minute kasnije, povici “PT-FC” su živnuli kada su Thornsi vidjeli uzastopne udarce iz kuta na suprotnim stranama igrališta. Louisville je nanizao oba, ali nije imao odgovor kada je Coffey izveo posljednji udarac.

“Ne bismo trebali biti u ovakvim situacijama,” rekao je Coffey o još jednom meču s ranim deficitom, “period bez točke. Za to nema isprike. Ne bismo trebali, mi smo previše dobri da bismo bili, po mom mišljenju, kao da smo tako talentirana grupa, i imamo nevjerojatan način razmišljanja i kulturu u ovoj momčadi.

“Mislim da su ovih posljednjih nekoliko utakmica igre koje će nas stvarno natjerati da se pogledamo u ogledalo i postavimo teška pitanja i zajedno radimo na teškim stvarima. I znam da ćemo to učiniti.”

Weaver je dodao: “Ovaj tim je gladan.”

Sljedeće: Thornsi dobivaju dva slobodna tjedna prije nego krenu na put protiv North Carolina Couragea u 16 sati 13. travnja.