Genoa-Lazio 0-1, gol Luisa Alberta: Tudor lovi Ligu prvaka

Lazio je danas na travnjaku Genoe slavio 1-0 u susretu koji otvara 33. dan Serie A.. Biancocelesti su pobijedili golom Luisa Alberta. Pobjeda omogućuje momčadi koju vodi Tudor da se popne na 52 boda i ostane u igri za peto mjesto koje je vrijedno kvalifikacija za sljedeću Ligu prvaka. Genoa, koja više nema što tražiti od prvenstva, ostala je na 39 bodova.

Utakmica

U 5. minuti Genoa se pojavljuje s Ekubanom, niski udarac neprecizan. U 12. minuti pojavljuje se Retegui, desnom nogom. Pokušaj Lazija s Gilom u 23. minuti, udarac desnom nogom s distance završava neprecizno. Genoa nastavlja forsirati s Ekubanom, šut u 34. minuti ne zabrinjava Mandasa. U 43. minuti prije odmora Retegui traži jokera s sredine terena: nedostaje mu preciznosti i Lazio se spašava.

Lazio podiže ritam u drugom poluvremenu i iznova postaje opasan s Luisom Albertom, Felipeom Andersonom i Romagnolijem. Biancocelesti su probili u 67. minuti odličnom momčadskom igrom. Felipe Anderson nagrađuje ubacivanje Kamade koji stavlja loptu na raspolaganje. Vecino prolazi i dopušta Luisu Albertu da šutira iz izvrsne pozicije: gol, 0-1 i 3 boda za Lazio.