Gary Neville nije mogao vjerovati što je Mohamed Salah napravio u prvom poluvremenu za Liverpool

Gary Neville ostao je u nevjerici nakon onoga što je Mohamed Salah učinio dok je zvižduk za poluvrijeme prijetio između Liverpoola i Evertona na Goodison Parku u srijedu.

Liverpool je tako blijedo započeo Merseyside derbi s odlukom ofsajda koja ih je spasila od prijevremenog dosuđivanja penala, a Everton je poveo u prvom poluvremenu preko Jarrada Branthwaitea.

Redsi jesu ušli u utakmicu, ali kad god bi se približili golu Jordana Pickforda, često bi promašili svoje redove.

propustio je najbolju priliku kada se činilo da ima veći dio gola, ali je odlučio pogoditi ravno u Pickforda.

Garyja Nevillea iznenadio je Mohamed Salah dok se Liverpool muči

Ali postojala je i poluprilika neposredno prije nego što se ploča podigla kako bi se potvrdilo koliko će zaustavnog vremena biti do pauze.

Trent Alexander-Arnold odigrao je lijep pas u putanju Nuneza, ali napadačev prvi dodir bio je loš i ostavio je loptu iza sebe – prisilivši Urugvajca da doda Salahu.

Salah je odbio svoj prvi udarac i odmah dobio novu priliku. Međutim, opalio je visoko i široko.

Fotografija Michaela Regana/Getty Images

I govoreći (emitirano 24/4; 20:45), sugerirao je da je bio zapanjen kada je vidio da je Salah tako loše prošao s tom prilikom.

“Svi su u tome. Prije sam bio kritičan prema Nunezu. Dodavanje Trenta Alexander-Arnolda je prekrasno. Zapravo, ovaj put je prilično dobro odložio,” rekao je.

“Što se tiče Salaha, to jednostavno ne očekujete. Možda hoćeš od Diaza, možda hoćeš od Nuneza, ali ne očekuješ to od Mo Salaha. Prvi je bio divlji, a drugi je bio naslonjen.”

Jurgen Klopp sada se suočava sa surovom stvarnošću nakon Merseyside derbija

Liverpool bi bio kažnjen jer nije iskoristio svoje prilike pred kraj prvog poluvremena, a Everton je udvostručio svoje vodstvo u ranoj fazi drugog.

Čini se da su Redsi prokuhali u najgorem trenutku, s tim da su ljudi Jurgena Kloppa tako briljantno uspjeli održati korak s Arsenalom i Manchester Cityjem veći dio sezone.

S Arsenalom koji leti i Manchester Cityjem koji se može pretvoriti u stroj, stvarno imate osjećaj da su nade Redsa za naslov propale.

Vjerojatno nije slučajnost da su Liverpoolove nade stvarno izblijedjele otkako je Salah – koji je također odsutan zbog ozljede nedavno – počeo kuhati, a njegove jedine golove u posljednjih sedam utakmica postigao je iz penala.