Fiorentina-Viktoria Plzen 2-0: gol i utakmica

Fiorentina se plasirala u polufinale Lige konferencija. Međutim, Viola treba dodatno vrijeme da bi to imala pobijedila Viktoriju Plzen 2-0 zahvaljujući oslobađajućem golu Nica Gonzaleza i jednom Biraghija, nakon mnogo propuštenih prilika i s tri postignuta gola tijekom 120′. Fiorentina Vincenza Italiana morala je pobijediti protiv Plzena, nakon remija bez golova u gostima, a to je i učinila unatoč tome što se mučila da probije češki zid čak i s deset igrača. Viola drugu godinu zaredom u polufinalu gdje će se suprotstaviti Paoku i Club Bruggeu s pogledom prema finalu u Ateni.

Za utakmicu, trener Viole mora se pozabaviti izostancima Bonaventure i Nzole u posljednjem trenutku i odlučuje se osloniti na kvalitetan napad s Nicom Gonzalezom, Beltramom i Kouaméom iza Belottija, kako bi potkopao češku obranu, neporaženu u 15 utakmica igrao u Konferencijskoj ligi ove sezone. Na temelju 11 pobjeda i 4 remija uz samo tri primljena gola, Fiorentina je također neporažena u ovoj Konferencijskoj ligi s 4 pobjede i 5 remija.

Viole su krenule vrlo snažno i bile u napadu, gubile priliku za prilikom zbog nepreciznosti i malo peha. U 6. minuti Kouamé prolazi po lijevoj strani i dodiruje unutra za Belottija koji uklizava i šalje prema golu, ali se suprotstavlja češki vratar. Zatim u istoj igri sam Kouamé postaje opasan udarcem glavom, ali i tu je Jedlicka vrlo dobar. Viola nastavlja gurati, prepuštajući vrlo malo svojim protivnicima iu 30. minuti dobivaju još jednu dvostruku priliku s Kouaméom koji dolazi izbliza, ali tu je i čudo Jedlicke kojem je zatim pomogla vratnica nakon naknadnog udarca glavom Belottija. U 45. minuti Fiorentina još uvijek nije imala sreće s Kouaméom koji je lijevom nogom krenuo u okvir, ali je pogodio gredu. U sudačkoj nadoknadi stiže još jedan pogodak, ovaj put u noge Nicu Gonzaleza, a Česi su se sklonili u korner i opet nekim čudom izbjegli opasnost.

Fiorentina je bila opreznija u drugom poluvremenu, a Česi su uvijek bili pokriveni i spremni za nastavak. U 56. minuti Mandragora pokušava udarcem iznad glave, ali lopta završava visoko preko grede. U 67. minuti Viktoria je ostala s desetoricom zbog isključenja nakon Caduove provjere VAR-om zbog teškog prekršaja nad Dodoom. Fiorentina nastavlja s napadima, ali dok se Česi približavaju, ne mogu pronaći pravi prostor. Idemo u produžetke s Violom koja se fokusira na terensku prednost i dodatnog igrača.

U 92. minuti u prvom produžetku Fiorentina prolazi: korner Biraghi ubacuje, lopta dolazi do ljevičara Nica Gonzaleza koji kontrolira i prvi put pogađa Jedlicku za 1-0. Otvorio se prostor i u 104. minuti još jedan gol za Viole s Martinezom Quartom koji dobro šutira glavom, ali pogađa vratnicu. U 108. minuti Fiorentina je udvostručila vodstvo zahvaljujući kapetanu Biraghiju koji je uspio materijalizirati samo asistenciju Ikonéa u kontranapadu ispred Jedlicke.