Europska liga, Roma naprijed: bezbolan poraz od Brightona

Ostvarena misija za Romu koja je unatoč porazu od Brightona stigla do četvrtfinala Europske lige. Giallorossi, jaki nakon pobjede od 4-0 na Olimpicu, izgubili su 1-0 na stadionu Falmer ali ipak prolaze i nalaze se među osam najboljih momčadi drugog europskog klupskog natjecanja. Pogodak Welbecka u 37. minuti prvog poluvremena odlučio je utakmicu na stadionu Falmer u korist De Zerbijevih momaka.

Utakmica

Igra velikog intenziteta od prvih minuta s domaćim napadom u pokušaju da ostvare nevjerojatnu ‘remuntadu’, a gosti u poteškoćama i tjeraju se u obranu. U 23. minuti u jednoj od rijetkih ofenzivnih projekcija Rimljani su zabili Azmoun ali ga sudac poništava zbog opasne igre iranskog napadača. U 37. minuti De Zerbijeva momčad je nagrađena nadmoći. Estupinan se probija po lijevoj strani i servira Welbecka koji pomiče loptu udesno i plasira je u gornji kut.

I Englezi su krenuli snažno u drugom poluvremenu iu 5. minuti bili opasni Encisom koji je pucao izvan šesnaesterca: lopta je otišla pored gola. Na 12′ ubačaj Estupinana, Adingra pogađa glavom, ali promašuje cilj. U četvrt sata Roma je konačno zaprijetila udarcem Spinazzole koji je šutirao iz čvrstog kuta, lopta je pogodila vanjsku stranu vratnice i završila u podnožju. U 20. minuti nevjerojatna intervencija Svilara koji ima vrlo spremne reflekse na siguran udarac Adingre glavom.. Nedugo nakon pola sata još jedan udarac Brightona s Igorom izvana, blokiran od strane Svilara na nogama Adingre koji ne može efektno završiti.

U 35. i 36. minuti nove prilike za Engleze. Prvo Ansu Fati šalje loptu iz voleja, zatim Adingra puca previše po sredini i Svilar spašava. U 45. minuti Buonanotte ulazi u prostor i također dodavanjem izbjegava intervenciju Svilara, ali niti jedan suigrač ne stiže na vrijeme ugurati loptu u mrežu. Svilar je ponovno bio protagonist u sudačkoj nadoknadi: srpski je vratar poletio i odbio sjajan udarac Ansua Fatija.