Europska liga, Roma-Milan 2-1: Giallorossi u polufinalu

Roma je u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Europske lige pobijedila Milan s 2:1 te se nakon 1-0 gostujuće pobjede u prvoj utakmici kvalificiraju u polufinale gdje će se suprotstaviti Bayer Leverkusenu, koji je upravo postao njemački prvak. Giallorossi trenera De Rossija dobili su i derbi drugog kola s Rossonerima.

Utakmica

Milan pokušava preuzeti konce igre, ali biva kažnjen u prvoj prilici. Mancini u ofenzivnoj projekciji izmišlja nevjerojatnu kontrolu i nudi loptu Pellegriniju: okret desnom nogom, puna stativa i Mancini prvi napada loptu za tap-in što dovodi do 1-0 u 12. minuti. Branič koji je već zabio u prvoj utakmici iu derbiju potvrđuje da prolazi kroz zlatni trenutak.

Milan pojačava pritisak da se odmah vrati na pravi kolosijek iu 20. minuti su vrlo blizu izjednačenju. Loftus-Cheek završava desnom, lopta odbijena od obrambenog igrača pada na travu i završava nalet na gredu: Roma se spašava i pogađa u sljedećoj akciji.

Lukaku se odupire napredovanju Gabbije, lopta koju isporuči belgijski napadač biva odbijena i završava na raspolaganju Dybala: operirana lijeva noga, lopta u mreži i 2-0 u 22. minuti. Milan je na konopcu, Roma potpuno kontrolira situaciju, ali život se zakomplicira u 31. minuti. Celik lovi Leaa i ruši ga neurednom intervencijom: za suca Marciniaka izravno isključenje, Giallorossi s 10 igrača na sat vremena igre. U posljednjem dijelu prvog poluvremena Milan se uletio u protivničku polovicu terena i u 36. minuti došao do pogotka. Ubačaj s lijeve strane, glavom Loftus-Cheek i El Shaarawy blokira leđima.

Drugo poluvrijeme Milan je započeo još napadačkijom postavom. Chukwueze preuzima desno krilo, Leao kontinuirano gura lijevo krilo. U središtu napada su Jović i Giroud. Roma je, bez zamijenjenih Lukakua i Dybale, zatvorila svoje tri četvrtine i ponovno krenula, stvarajući kolosalnu priliku u 59. minuti. Spinazzola ima slobodan put prema golu Maignana, ali El Shaarawy propušta trenutak za idealnu asistenciju: Spinazzola dolazi do udarca, ali iz malog kuta ne šteti Milanu. U 65. minuti El Shaarawy opet nudi Abrahamu zlatnu loptu: centarfor može završiti sa 3 metra, visoka lopta. Milan je sipao loptu za loptom u prostor Giallorossija, ali do 86. minute Svilarov gol nije bio rizičan. Leao neprecizan većim dijelom utakmice zakucava ubačaj što Gabbia iskorištava savršenim udarcem glavom: 2-1. Milan nema snage za završni juriš, Roma pobjeđuje i leti u polufinale.