Europska liga, Bayer Leverkusen-Roma 2-2: ruglo Giallorossija

Roma nije uspjela u podvigu, nije otišla dalje od 2:2, koju je priznala tek na kraju nakon dva pogotka prednosti na gostovanju kod Bayer Leverkusenačime su Nijemci izborili plasman u finale Europske lige gdje će se momčad Xabija Alonsa susresti s Atalantom pobjedom nad Marseilleom.

Roma je odigrala utakmicu punu patnje i odlučnosti i zamalo stigla do pobjede, Svilarovim čudima i Paredesovim golom iz kaznenog udarca, no pogreška vratara Giallorossija u 82. minuti i autogol Mancinija ponovno su otvorili utakmicu. za Nijemce koji su golom Stanišića u 97. minuti također izbjegli poraz.

Utakmica

Za utakmicu, De Rossi bira obranu od 3 igrača s Mancinijem, Ndickom i Spinazzolom, Cristanteom i Pellegrinijem u veznom redu s obje strane, a Paredes kao direktor s El Shaarawyjem i Angelinom izvana. Naprijed Dybala, koji nije u najboljem stanju, kreće s klupe, s dvostrukim centarforom Azmoun-Lukakuom naprijed. Potpuna patnja za Romu u prvom poluvremenu jer su nekoliko puta riskirali da priznaju vodstvo Bayera, ali su zaradili jedanaesterac s Azmounom koji je prebacio Paredes koji ne drhti s jedanaest metara i donosi 1-0 u 43. minuti prvog poluvremena..

Roma je dobro krenula i već u 4. minuti Pellegrini je lansirao Lukakua iza leđa Hincapiéa, ali Belgijac nije bio precizan u kontroli prsima jedan na jedan s Kovarom te ga je preduhitrio protivnički vratar u očajnom niskom izlasku. U 16. minuti Bayer je krenuo naprijed, a udarac Palaciosa blokirao je Svilar i uzvratio. Još jedna prilika za Romu, Pellegrini je zaronio glavom nakon ubačaja Cristantea s desne strane u koji ulazi Kovar.

U 19. minuti De Rossi je prisiljen zamijeniti Spinazzolu zbog ozljede, a momčad Xabija Alonsa zauzima središnje mjesto. U 23. minuti Hlozek sigurno puca lijevom nogom iz peterca, no Mancini se snalazi i spašava sve. U 30. minuti Palacios je desnom nogom s ruba ubacio nisko, lopta je pogodila vratnicu, lopta na leđa Svilaru koji je zaplesao uz crtu prije nego što je N’Dickina intervencija počistila prostor. Vratar Giallorossija ponovno brani Frimponga s ruba.

U 40. minuti nova dupla prilika za Bayer na udarac lijevom nogom Adlija Svilara, spašava sve, Hlozek pokušava siguran udarac na odbijenu loptu, ali nailazi na još jedan čudesan odgovor vratara Giallorossija. U 43. minuti Roma je donekle iznenađujuće došla do gola zahvaljujući jedanaestercu koji je realizirao Paredes i dosuđen zbog držanja Taha na Azmounu. U 45. minuti Roma je i dalje bila opasna, ali Tapsoba je tukao sve u prostoru Rossonera.

Početkom drugog poluvremena Roma je još uvijek bila u prednosti, au 50. minuti Zalewski je poslužio Cristantea u kaznenom prostoru koji je skrenuo na svoju lijevu stranu, ali nije uspio dati snagu svom pokušaju. U 54. minuti Adli ponovno pokušava sa centralne pozicije, ali završava pored gola. Utakmica je otvorenija iu 58. minuti El Shaarawy pokušava zakrivljenim udarcem, ali Kovar nabacuje. U 59. minuti Svilar opet čudesno na Hofmanna koji puca nisko. U 61. minuti opet Bayer: Pellegrini loše gubi loptu u svom prostoru, Hlozek pokušava nisko, ali pogađa slabo. U 66. minuti Roma ponovno prošla: Makkelie dosudio još jedan penal za Giallorossije nakon pregleda na terenu zbog igranja rukom Hlozeka. Paredes ide na mjesto i postiže gol.

Bayer je zadrhtao, ali opet jurnuo naprijed, au 73. minuti Tah je izdaleka pucao nisko, lopta je ostala u nogama Adlija koji je lijevom nogom pucao pored gola iz peterca. U 82. minuti Roma nije imala sreće: Svilar je promašio korner Nijemaca, jedina greška na utakmici, a lopta je završila na Manciniju i završava svoj niz u mreži za 1-2. Roma osjeća stisku, a Bayer pronalazi teren. U 87. minuti Frimpong je dva puta bio blizu pogotka na 2-2. U 95. minuti Schick ugleda Svilara izvan stative i pokušava ga preskočiti udarcem izdaleka, ali završava pored gola. U 97′ Bayer je izjednačio Stanišić koji je ušao u prostor i pospremio loptu u donji kut. Utakmica završava i Bayer se osvećuje i ide u finale.