Donovan Mitchell podiže Cavalierse do pobjede u sedmoj utakmici nad Magicom, dvoboj drugog kola protiv Celticsa

CLEVELAND – Donovan Mitchell zabio je 39 koševa, Caris LeVert dodao je 15, a Cleveland Cavaliersi su izbjegli potencijalni poraz od promjene franšize skupivši se za pobjedu od 106-94 nad Orlando Magicom u nedjelju u sedmoj utakmici za napredovanje u doigravanju Istočne konferencije.

Cavsi su zaostajali 18 u prvom poluvremenu i bili su u opasnosti da ispadnu u prvoj rundi drugu godinu zaredom – scenarij koji je možda doveo do otkaza.

Ali Mitchell, koji je zabio 50 u šestoj utakmici od Orlanda i koji se mjesecima bori s ozljedom lijevog koljena, stavio je Cavse na leđa. Proveo ih je pored nadolazeće i brze momčadi Orlanda čije se neiskustvo u doigravanju pokazalo u drugom poluvremenu.

Evan Mobley je uhvatio 16 skokova, a Darius Garland pogodio je kritičnu tricu u četvrtom za Cleveland, koji je osvojio prvu seriju playoffa bez LeBrona Jamesa od 1993. godine.

Cavsi će sada započeti drugo kolo na gostovanju protiv prvih nositelja i odmornih Boston Celticsa u prvoj utakmici u utorak.

U zadnjim minutama, Clevelandova publika je mašući ručnicima skandirala “Želimo Boston!” — meč koji sat vremena ranije nije izgledao vjerojatan.

Paolo Banchero zabio je 38 – samo 14 nakon poluvremena – i dodao 16 skokova za vodstvo Magica, koji je odrastao u seriji, ali nije mogao shvatiti kako pobijediti u Clevelandu jer su obje momčadi držale servis na svojim parketima.

Franz Wagner i Jalen Suggs iz Orlanda otišli su zajedno 3 od 28 s terena.

U padu od 10 na poluvremenu, Cleveland je povećao svoj intenzitet obrane u trećoj četvrtini i bio bolji od Orlanda 33-15. Magic je otišao samo 4 od 24 s terena u tom periodu i djelovao je neodlučno dok je čekao da Banchero učini više.

Cavsi su vodili 85-77 u četvrtom kad je Garland, koji je pokazao frustraciju ranije u poluvremenu prije nego što ga je Mitchell ohrabrio na klupi, ispraznio tricu iz kuta i povisio Cleveland na 11.

Nakon što je njegov udarac pao i Orlando zatražio timeout, Garland s olakšanjem zagrlio je Mitchella, koji je kupljen u trgovini prije dvije godine iz Utaha kako bi se Cleveland približio još jednom prvenstvu.

Cavsi su napravili još jedan korak s njim.

Cleveland je opet bio bez startnog centra Jarretta Allena, koji je propustio posljednje tri utakmice u seriji zbog bolne ozljede rebra koju je zadobio od pogrešnog Magic lakta.

Prije nego što se ozlijedio, Allen je bio najkonstantniji igrač Clevelanda protiv Magica, ostvarivši 20 skokova u drugoj utakmici, dok je Cavsima davao obrambenu prisutnost ispod sebe kako bi barem odvratili napade Orlanda.

Predvođeni 21-godišnjim Bancherom, Magic, koji je prije dvije godine dobio samo 22 utakmice prije nego što su ga izabrali kao prvog na draftu, bio je 24 minute od pobjede u seriji u kojoj su gubili 2-0.

Ali Orlandu nije bilo dovoljno – ili Mitchellu.

Kad god su Cavsi trebali veliku igru, All-Star bek je napravio. Kad god je suigraču trebala podrška, on je bio tu. A postigavši ​​89 poena u zadnje dvije utakmice, Mitchell je možda konačno ušutkao kritičare koji su ukazivali na njegovu nesposobnost da se približi u doigravanju.

Cavsi su gubili 18 u prvom poluvremenu i činilo se da su na pragu ranog ljeta.

Ali uz LeVert i Sam Merrill koji su dali iskru, Cleveland je uspio smanjiti vodstvo Orlanda. Cleveland je promašio prvih devet trica i bio je u velikim problemima pri rezultatu 47-39.

LeVert, koji je bio usporen zbog ozljede koljena, napao je koš i zabio u dva napada, a Merrill je pogodio svoju drugu tricu dok su Cavsi, koji su počeli 0 za 9 na 3s, ubacili sedam od zadnjih devet šuteva unutar 53. -43 na poluvremenu.

Napadački problemi koji su mučili Cleveland u četvrtoj četvrtini šeste utakmice – kada je Mitchell zabio svih 18 poena za Cavse – prenijeli su se.

Bilo je previše stajanja, loših šuteva i izgubljenih lopti, a kada je Magic napravio 13 zaredom i otvorio prednost od 10 koševa, Clevelandova publika je Cavsima to dala do znanja s više od trunke zvižduka.

Ali na kraju, dok je Mitchell driblao u posljednjim sekundama, sve je zaboravljeno.