Dermot Gallagher reagira na kontroverzu Arsenal-Bournemouth VAR

Arsenal je u subotu upisao 3-0 pobjedu nad Bournemouthom, a utakmica je imala dobar udio upitnih VAR poziva.

Sve je počelo odlukom da se Kaiju Havertzu dodijeli jedanaesterac na poluvremenu, koji je Bukayo Saka propisno izveo i osigurao da ekipa Mikela Artete bude spremna.

dominirali su prvih 45 minuta i imali su što za pokazati, ali mnogi su smatrali da su bili sretni što su uopće osvojili prvi udarac.

Ta je odluka o jedanaestercima bila diskutabilna i, nažalost, u današnjoj utakmici vidite mnogo onih koji su dosuđeni, iako to u ovom slučaju smeta navijačima Bournemoutha.

Ali u drugom poluvremenu, nakon što je presudio pogodak Antoinea Semenya nakon .

brzopleto je izbacio loptu i mislio da je dopustio gostujućem timu da se vrati u utakmicu.

No, nakon duge provjere, službene osobe odlučile su da je Dominic Solanke faulirao Raya i to je bilo dovoljno za pogodak.

Arsenal je zatim dodao treći gol kroz , jer je VAR ponovno dospio na naslovnice iz pogrešnih razloga.

Dermot Gallagher podijelio je svoje mišljenje o cijeloj drami i podržao odluku koja je donesena, kako je rekao (04/05/24 u 14:45)

Bivši prvoligaški sudac objasnio je kako je Solankeov postupak doveo do toga da Arsenalov vratar nije mogao udariti loptu.

Gol Bournemoutha isključen VAR-om protiv Arsenala

“Sjajan je kut iza gola”, rekao je Gallagher o odluci da poništi pogodak Bournemoutha.

“Vidiš da Solanke ne samo da ga je malo gurnuo, već je stavio svoju ruku ispod Rayine ruke. Mislim da je to dovoljno da ga povuče i izbaci iz ravnoteže.

“On ga izbacuje iz ravnoteže rukom kojom će ga udariti. Zovu suci na terenu. Dao ga je na terenu. VAR gleda na to, nikad se neće poništiti. Ne bih čak ni rekao da je pogreška.”

Fotografija Robina Jonesa – AFC Bournemouth/AFC Bournemouth putem Getty Imagesa

Arsenal je na vrhu ljestvice Premier lige

Momčad Mikela Artete ima utakmicu manje, ali zasluženo je na vrhu ljestvice Premier lige.

Manchester City zaostaje bod, s lošijom gol-razlikom i za vikend igra prije rivala za naslov.

ČITAJ VIŠE:

Momčad Pepa Guardiole susreće se s Fulhamom tijekom početka ručka u subotu, a Arsenal putuje na Old Trafford kako bi se susreo s Manchester Unitedom.

Arsenal nema izbora nego pobijediti u toj utakmici jer onda vodi utrku za naslov do posljednjeg dana kampanje.

I ne samo to, manja utakmica Man Cityja je protiv malo poznatog kluba po imenu Tottenham. Ovaj bi kraj mogao biti vrijedan Netflixa.