Deandre Ayton iz Trail Blazersa opet sjajan, ali nedovoljno u porazu od New York Knicksa

The , koji dolazi s , sjedio je Anfernee Simons u četvrtak navečer protiv New York Knicksa kako bi mu pružio malo odmora, a također su bili bez Jeramija Granta.

Dakle, iako su Knicksi ostali bez Juliusa Randlea, Blazersima je nedostajao potreban napad da održe korak s New Yorkom, posebno Jalenom Brunsonom.

Bek Knicksa postigao je 45 koševa i odveo svoju momčad do pobjede od 105-93 u kojoj su Blazersi počeli igrati nadoknadu nakon loše druge četvrtine.

Centar Blazersa Deandre Ayton ponovno je bio veliki s 31 poenom i 14 skokova. Ayton je čak zabio svoju prvu tricu ove sezone. Udarac je došao iz desnog kuta sredinom treće četvrtine, ali je poslužio samo za smanjenje zaostatka Blazersa na 69-56.

Ubrzo nakon toga, Brunson je napravio tricu, a zatim nekoliko trenutaka kasnije, OG Anunoby zabio je zakucavanjem u prodoru i donio Knicksima 79-61.

Blazersi su zaostajali samo 26-25 nakon prve četvrtine prije nego što su u drugoj četvrtini gađali 23,5% dok su postigli samo 1 od 8 trica. Blazersi su na poluvremenu gubili 55-41.

Umjesto Simonsa startao je Scoot Henderson. Uspio je pružiti solidnu partiju s 12 poena, sedam skokova i šest asistencija. Ali pogodio je samo 4 od 13 iz igre. Dalano Banton postigao je 16.

Knicksi, koji su bili bolji od Blazersa 58-34 u reketu, pogodili su samo 6 od 29 trica (20,7%), dok je Portland postigao 11 od 33 (33,3%).

Centar Portland Trail Blazersa Deandre Ayton, lijevo, priprema se za šutiranje na koš preko centra New York Knicksa Isaiaha Hartensteina, desno, tijekom prvog poluvremena NBA košarkaške utakmice u Portlandu, Oregon, četvrtak, 14. ožujka 2024. (AP Photo/ Steve Dykes) APAP

“Mislio sam da smo napravili dobar posao u prvoj četvrtini, uskladili fizičku snagu i znali kako ćemo igrati”, rekao je trener Blazersa Chauncey Billups. “Mislio sam da smo se upravo dobro proveli. Onda pucajte, imali smo tešku drugu četvrtinu. Nisam mogao pogoditi.”

Šest izgubljenih lopti nije pomoglo. Do poluvremena su Knicksi zabili 17 poena od 10 izgubljenih lopti Blazersa.

“Teško je to prihvatiti kada je očito da imamo malo tešku noć s bodovanjem na temelju toga koga nemamo igrati,” rekao je Billups.

ŠTO TO ZNAČI

Blazersi (19-47) su zatvorili svojih šest utakmica kod kuće na 2-4 nakon što su izgubili od Knicksa (39-27), četvrtih u Istočnoj konferenciji. S pozitivne strane, Blazersi su sljedeći igrali bolje nego 9. siječnja kada su izgubili 112-84 u New Yorku.

ANFERNEE SIMONS

Billups je prije utakmice rekao da je Simons sjedio više zato što je igrao 43 minute tijekom pobjede nad Hawksima 106-102 nego zbog bilo kakve stvarne brige u vezi s koljenom.

“To ga muči već neko vrijeme”, rekao je Billups. “On je to izdržao. A onda, sinoć je igrao 40 minuta. Dao mi je sve što je imao.”

Simons će, rekao je Billups, otići na nadolazeće putovanje momčadi na dvije utakmice koje počinju u subotu u New Orleansu i završavaju u ponedjeljak u Chicagu.