David Popovici kvalificirao se u finale na 200 metara slobodnim stilom na Europskom prvenstvu u kratkim bazenima u Otopeniju s najboljim vremenom

Popović je nastupio u drugom polufinalu koje je slavio s vremenom 1:42.04. Rumunjska atletičarka ostvarila je najbolje vrijeme polufinala.

Mihai Gergely također je nastupio u drugom polufinalu, ali nije imao pristup posljednjem činu, završio je osmi (ukupno je imao 15. vrijeme).

Britanac Tom Dean, olimpijski prvak u plivanju na 50 metara, nije se uspio plasirati u polufinale.

Popovići će nastupiti i u disciplini 100 metara slobodno. Serije su u subotu u 10.15, a polufinale u 19.31. Finale je na rasporedu u nedjelju od 19.08.

Danas, četvrtog dana Europskog prvenstva u plivanju u kratkim bazenima, stigla je prva medalja za rumunjsku ekipu na ovom natjecanju. Andrei Ungur, 25 godina, osvojio je broncu na 100 metara leđno.

Fotografija: Hepta