Damian Lillard zabija 35 u prvom poluvremenu tijekom povratka u doigravanje, vodi Buckse do pobjede nad Pacersima u prvoj utakmici

vratio se u NBA doigravanje po prvi put od 2021. i nastupio kao čovjek kojemu je jako nedostajalo igrati na toj pozornici.

Bivša zvijezda Trail Blazersa ubacila je 35 koševa, sve u prvom poluvremenu, i odvela Buckse do pobjede nad Indiana Pacersima od 109-94 u prvoj utakmici njihove serije prvog kola Istočne konferencije.

Lillard, koji je vodio Portland do osam nastupa u doigravanju u 11 sezona, zabio je 19 koševa u prvoj četvrtini i 16 u drugoj da bi završio prvo poluvrijeme s 35 šuta 11 od 19, dok je ponio 6 od 10 pokušaja za tricu.

“Osjećam se odlično”, rekao je Lillard novinarima na Fiserv Forumu. “Znao sam da će mi ulaskom posvetiti puno pažnje. Drugi put kad smo igrali s njima, sjećam se da su mi čuvali lice na ulazu. Nisam se htio boriti prerano i bio sam strpljiv. Samo sam puno puta hvatao loptu na drugoj strani terena i pokušavao igrati s tempom. Ako su htjeli pokupiti tako visoko na podu, htio sam samo ubrzati i napasti. Uspio sam ući u ritam. I znam da moram biti agresivan pa sam ostao u napadnom načinu.”

Bucksi, koji su seriju započeli bez Giannisa Antetokounmpa (istegnuće potkoljenice), vodili su 69-42 na poluvremenu.

Pacersi su u drugom poluvremenu stavili stegu na Lillarda. Pokušao je samo pet udaraca promašivši sve da ostane bez poena do kraja.

Bucksi, za koje se očekuje da će kasnije u seriji imati Antetokounmpoa, postigli su 1-4 protiv Pacersa tijekom regularne sezone.

Utakmica 2 na rasporedu je u utorak u 17:30.

Lillardov posljednji nastup u doigravanju završio je porazom od Denvera u seriji 4-2 2021. Blazersi su propustili doigravanje 2022. i 2023. što je pridonijelo Lillardu da zatraži razmjenu prošlog ljeta.

— Aaron Fentress | | (Twitter), (Instagram), (Facebook)