Celticsi su izgubili 18 trica u prvoj utakmici bezuspješne pobjede nad Cavaliersima

BOSTON – Kada Jaylen Brown ili Jayson Tatum idu, to obično znači dobre stvari za Boston Celticse.

Ove postsezone, također se otvara parket —- i linija za 3 poena —- za Derricka Whitea. To je dodalo novi sloj momčadi koja je već bila ta koju je trebalo pobijediti na Istoku.

Brown je ubacio 32 koša, White je ubacio sedam trica i dodao 25, a Celticsi su u utorak navečer u prvoj utakmici druge runde doigravanja nadmašili Cleveland Cavalierse 120-95.

Tatum je završio s 18 poena i 11 skokova i pomogao Celticsima da se povuku u drugom poluvremenu.

“Dobar osjećaj. Mislim da je najvažnija stvar pobijediti,” rekao je White. “Već sam rekao, nije važno hoću li postići nula ili koliko god sam postigao danas. Kad pobjeđujemo, činim dovoljno.”

Cavaliersi su postigli 11 od 42 iz raspona za tri poena i zadržali korak rano.

Ali Celticsi su bili još učinkovitiji izvana, spajajući se na 18 od 46 izvan luka za utakmicu.

To je pomoglo Bostonu da nosi prednost od 15 poena u četvrtoj četvrtini. Celticsi su tada započeli posljednju dionicu serijom 10-2 i povećali svoje vodstvo na 102-79.

U jednom trenutku početkom četvrte, Brown je pucao 3 s vrha ključa i okrenuo glavu prije nego što je pala kroz obruč, podsjećajući na strijelca Golden Statea Stephena Curryja.

“Večeras mi je krenulo”, rekao je Brown. “Samo želite izaći i napraviti prave predstave, napraviti prava čitanja. To je sve. Igrati kroz svoje suigrače i igrati sa samopouzdanjem.”

Druga utakmica igra se u četvrtak navečer u Bostonu.

Pozornost na Browna i Tatuma stvorila je bezbroj otvorenih izgleda za Whitea tijekom sezone.

Whiteovih 28 trica u razdoblju od šest utakmica najviše je u povijesti doigravanja Celticsa.

Boston je također dobio svoju posljednju 21 utakmicu kada je on pokušao postići najmanje 12 trica.

Donovan Mitchell je imao 33 poena i šest asistencija za Cavalierse.

On je četvrti igrač u povijesti lige koji je postigao 30 ili više koševa u šest uzastopnih uvodnih serija doigravanja, pridruživši se Michaelu Jordanu (tri puta), Kobeu Bryantu i Wiltu Chamberlainu.

Darius Garland dodao je 14 poena.

Mitchell je upisao 37 minuta nakon što je odigrao 45 u pobjedi Clevelanda u sedmoj utakmici prvog kola nad Orlandom.

To je puno, ali trener JB Bickerstaff je priznao da moraju paziti na opterećenje koje mu se stavlja.

“Pokušavamo ga držati vani koliko god možemo. Igra više od 40 minuta po utakmici. Stoga dajemo sve od sebe da ga zadržimo jer znamo koliko je utjecajan,” rekao je Bickerstaff. “Ali nećemo ga baciti u zemlju, tako da mu ništa ne preostaje u četvrtoj četvrtini.”

Mitchell je rekao da je to opterećenje za koje je spreman.

“Razumijem da moram zabiti loptu”, rekao je.

White je nastavio tamo gdje je stao nakon što je postigao 38 i 25 poena u posljednje dvije utakmice protiv Miami Heata u prvom kolu.

S Cavaliersima koji su se rano zahuktali s linije za tri poena, White je predvodio napad Celticsa. Bio je to njegov treći put ove postsezone s najmanje šest trojki.

Obje momčadi igrale su bez svojih početnih centara.

Jarrett Allen iz Clevelanda propustio je svoju četvrtu uzastopnu utakmicu zbog ozljede nagnječenog rebra koju je zadobio u prvom kolu protiv Orlanda.

Kristaps Porzingis iz Bostona pauziran je drugu uzastopnu utakmicu zbog istegnuća desnog lista.

Prvi nositelji Celticsa dobili su produženi odmor nakon što su brzo odradili Heat u prvom kolu. Izgledali su kao odmorna momčad, poveli su 12-2, od kojih je devet poena postigao Brown.

Mitchell je bio jednako agresivan za Cleveland, postigavši ​​osam poena u napadu Cavaliersa 21-9 i vrativši se u vodstvo.

Ali Boston se smirio, zatvorivši uvodnu dionicu s nizom od 19-11 da bi u drugoj uzeo prednost od 40-34.

74 kombinirana poena u uvodnoj trećini bilo je najviše u utakmici doigravanja Celticsa od 1990. i treće u povijesti franšize.

Celticsi su do poluvremena vodili 59-49.

Mitchell, koji je s Whiteom igrao u momčadi Sjedinjenih Država na Svjetskom prvenstvu 2019., rekao je da nije iznenađen trudom svog bivšeg suigrača.

“Osjećam da je on imao neke stvari koje je definitivno dodao svojoj igri. On je tip koji uvijek — što god trebate od njega,” rekao je Mitchell. “To je veliki, nesebičan tip koji dolazi… večeras je 25, mogao bi ići 0-za, ali on radi druge stvari u obrani, i različite stvari.”