Bucksi gube dvije utakmice zaredom kao favoriti s 12 poena u rijetkom neuspjehu

Čudna sezona Bucksa nastavila se ovaj tjedan s nekoliko šokantnih poraza.

Sve je počelo u utorak kada su Giannis Antetokounmpo i Co. otputovali u Washington, DC kako bi se suprotstavili niskim Wizardsima, koji su imali drugi najgori rezultat u natjecanju s 14-61.

Kao favoriti s 12,5 poena, Bucksi su kasno u drugoj četvrtini zaostajali i nikad više nisu vratili vodstvo, gubili su 117-113.

Jedan loš poraz nije dovoljan za paniku, već bi se ponovio 24 sata kasnije.

U srijedu je Milwaukee drugi dan zaredom bio favorit s 12,5 poena, ovaj put protiv Grizzliesa kod kuće.

Grizzliesi, koji su prije utakmice u srijedu bili na omjeru 25-50, imaju gotovo cijeli popis igrača koji su ozlijeđeni, ali to nije bilo dovoljno da ih spriječi u borbi protiv moćnih Bucksa.

Iza velike četvrte četvrtine, Grizzliesi su pobijedili Buckse 111-101 — dvoznamenkasta pobjeda za ogromnog autsajdera.

S ta dva neugodna poraza, Bucksi su postali tek šesta NBA momčad od 2000. koja je izgubila uzastopne utakmice kao favorit od 12 poena ili više, prema Evanu Abramsu iz Action Networka.

Gubici naglašavaju ono što je bila čudna kampanja 2023-24 za Buckse unatoč njihovom sjajnom rezultatu 47-29.

Bucksi imaju samo 33-42-1 u odnosu na raspon ove sezone, šesti najgori ATS rekord u košarci.

Čak i ako pobijede odavde u svojih posljednjih šest utakmica, Milwaukee neće ostvariti više/manje od 53,5 pobjeda u predsezoni.

Klađenje na NBA?

Momčad u siječnju unatoč rekordu Bucksa 30-13, zamijenivši ga Docom Riversom.

Ali od tada su samo osrednji, išli su 15-15 ispod Riversa.

Unatoč neuvjerljivom dosadašnjem rezultatu, Bucksi su izjednačeni s Los Angeles Clippersima (+750) po trećim najboljim izgledima za pobjedu u NBA finalu na .