Bruins-Panthers Game 2 završava nasiljem dok se David Pastrnak i Matthew Tkachuk bore tijekom velike tučnjave: ‘Ne bojim ga se’

Rezultat je izmaknuo kontroli, a onda su i igrači podivljali.

Ogromna tučnjava i svađa koja je uslijedila između superzvijezde Bruinsa Davida Pastrnaka i krila Panthersa Matthewa Tkachuka zasjenila je pobjedu Floride nad Bostonom od 6-1 da bi izjednačila seriju doigravanja druge runde NHL-a s 1-ocem.

Treće razdoblje uključivalo je 17 kaznenih udaraca za 136 kaznenih minuta, a momčadi su zajedno dobile ukupno 158 kaznenih minuta (87 Boston, 71 Florida), što je prvi put od 2015. godine kako su obje momčadi premašile 70 kaznenih minuta u istom natjecanju, .

Bostonovih 87 kaznenih minuta bilo je najviše od 1988., piše ESPN.

“U igri si, puno je emocija, ne bojim ga se, da budem iskren,” . “Mogu primiti udarac i učinio bih sve za ove momke ovdje.”

Bruinsi su ukrali prvu utakmicu u ovoj seriji i gubili 3-1 na ulasku u treću dionicu prije nego što su se stvari počele raspetljavati za niže postavljeni Boston, jer je Florida postigla tri gola u 12 minuta i zaledila utakmicu.

Prva tučnjava dogodila se odmah nakon što je Florida povela sa 6-1, jer se devet igrača iz dvije momčadi počelo natezati kraj gola Bruinsa.

Dva igrača su pala na tlo, dok se drugi par prilično okrznuo blizu ploča. Pastrnak i Sam Reinhart također su imali dvojicu sudaca koji su ih razdvojili protiv ploča.

No obračun teškaša dogodio se manje od minute kasnije kada je Tkachuk izazvao Pastrnaka da baci dok su se povlačili na svoje klupe.

Čini se da je Pastrnak rekao glavnom treneru Jimu Montgomeryju svoje planove prije nego što su njih dvojica ušli sa svojih klupa, bacili rukavice i…

“Definitivno za momčad, a on me tražio, pa sam se osjećao kao da i ja moram pojačati i utakmica je bila gotova, bilo je 6-1, pa ostavi”, “Igra je gotova, daj to . Dobio je što je htio.”

Oba trenera pohvalila su svoje igrače kako su riješili stvari.

“Stvarno sam ponosan na tjesteninu,” . “Samo je izašao i borio se. Voliš da ti hokejaši budu konkurenti.”

Dodao je trener Panthersa Paul Maurice: “Mislio sam da je bilo sjajno.”

Montgomery, međutim, nije odobravao ono što je smatrao jeftinim udarcima.

Njih su dvojica tijekom tučnjave pala na led, a Tkachuk je zadao dva udarca u stražnji dio gole Pastrnakove glave dok je ovaj padao na njega.

Tkachuk je na kraju pao na led dok je Pastrnak doskočio u udarnu poziciju na vrhu, ali suci su stali na putu da spriječe bilo kakav razoran udarac.

“To za mene nije dio igre”, rekao je Montgomery o Tkachukovim udarcima u glavu, prenosi ESPN.

Serija se sada seli u Boston na treću utakmicu u petak navečer, gdje će Pastrnak sigurno dočekati heroja dok Panthersi budu izviždani iz zgrade.