Bruges-Fiorentina 1-1, Beltranov penal vodi Viole u finale Lige konferencija

Podvig Fiorentine protiv Brugesa u uzvratnoj utakmici polufinala Konferencijske lige: 1-1 u Belgiji i Viole su u finalu drugu godinu zaredom nakon pobjede od 3-2 u prvoj utakmici. Odlučio je Beltranov jedanaesterac u 85. minuti: jedanaesterac je nagradio Viole koje su drugo poluvrijeme odigrale napadački u utakmici koju su karakterizirale 3 drvene pregrade talijanske momčadi.

Domaći su u 20. minuti pogodili Vanakena, shvativši koliku su igru ​​razvili na početku. Fiorentina se budi i dolazi blizu izjednačenja s Nico Gonzalezom u 22. minuti, ali njegov udarac Mignolet odbija u korner. Izjednačenje je izostalo samo pehom u 35. minuti, Kouamé je lijevom nogom pogodio pod gredu, lopta se odbila od crte i domaći su se spasili.

U drugom poluvremenu Fiorentina se uletjela u protivničku polovicu igrališta i nizala prilike. Sreća nije pomogla Violama, koje su ponovno pogodile gredu nakon slobodnog udarca Biraghija i još jednog udarca glavom Kouaméa. Kad se činilo da su produžeci neizbježni, Fiorentina izjednačuje. Mecheleov prekršaj na Nzoli, jedanaesterac koji Beltran pretvara: 1-1 i viola u finalu, susret 29. svibnja u Ateni.