Bosca talijanski superveleslalom prvak

Guglielmo Bosca danas je osvojio naslov talijanskog superveleslaloma posljednjeg dana prve faze Assolutija, posvećene brzini, na stazi Schoneben u Sarentinu, u pokrajini Bolzano. Tridesetogodišnjak iz Sportskog centra Armije zaustavio je sat na 1’06″52 i tako osvojio drugi naslov prvaka Italije u karijeri nakon onog 2017. godine u alpskoj kombinaciji. Na pobjedničkom postolju s njim su dva standardna nositelja Fiamme Gialle Christof Innerhofer i Giovanni Franzoni, 0″20 odnosno 0″26.

Četvrto vrijeme dana dakle za drugog financijaša Lucu De Aliprandinija (+0″40), s Giovannijem Borsottijem (Carabinieri) i Maximilianom Ranzijem (Fiamme Oro) u paru na petom mjestu sa zaostatkom od 0″60 od Bosce. Deseto mjesto omogućilo je Friulancu Emanueleu Buzziju (Carabinieri) da postigne uspjeh na etapi na Velikoj nagradi Italije Dicoflor, stazi posvećenoj sportašima koji nisu uključeni u nacionalne timove.

U kategoriji mladih, najbolji dana na stazi bio je Francesco Zucchini iz Coma (Prad Raiffeisen Werbering) koji je zahvaljujući 14. ukupnom vremenu, 1″14 iza Bosce, napustio Lorenza Vincenzija (2000. Ski klub, 20., 1″ iza) 62) i Pietro Broglio (Armija), 22. na 1″68. Apsolutno prvenstvo Italije nastavit će se u Val Senalesu (Bolzano) od srijede 3. do subote 6. travnja tehničkim disciplinama veleslalom i slalom za žene, a zatim slalom i veleslalom za muškarce.