Bologna-Salernitana 3-0, Thiago Motta 2 boda iza Allegrijevog Juvea

Bologna je danas pobijedila Salernitanu s 3-0 u utakmici važećoj za 30. kolo Serie A. Rossoblu pod vodstvom Thiaga Motte popeli su se na 57 bodova, učvrstili četvrto mjesto i pomaknuli se na samo 2 boda od treće pozicije koju zauzima Juventus. Salernitana, posljednja s 14 bodova, sve je bliža ispadanju iz Serie B. Pobjedu Bolognesea potpisuju golovi Orsolinija (14′), Saelemaekersa (44′) i Lykogiannisa (92′).

Utakmica

Bologna kontrolira utakmicu od početka do kraja. Domaći guraju s Orsolinijem i Saelemaekersom, tjerajući Salernitanu da se fokusira isključivo na fazu obrane. Bologna je probila u 14. minuti Orsolinijevim desetim golom ove sezone: kontrola na šesnaestercu, ljevicom udarac na daljnju vratnicu i lopta u mrežu za 1:0.

Salernitana nakon četvrt sata u rovovima zadaje udarac u 17. minuti sa Simyjem. Napadač se zahvaljuje obrani Bologne koja daje loptu i pojavljuje se ispred Ravaglie: vratar sve spašava. Nakon što je opasnost prošla, Bologna ponovno počinje brusiti utakmicu protiv protivnika koji prije svega ciljaju na zatvaranje prostora. Salernitana ne bode ispred i ograničava se na traženje, bez sreće, jokera na neaktivnoj lopti. Prije odmora gotovo po inerciji rossoblu su udvostručili vodstvo. Freuler vraća loptu i servira Saelemaekersa, otrovna desna noga koja ponovno probija Costila: 2-0 i meč u sigurnom.

Drugo poluvrijeme je nešto više od akademskog. Bologna ne treba forsirati kako bi zadržala kontrolu nad utakmicom, Salernitana pokušava stvoriti prilike za smanjivanje zaostatka i nastoji se otvoriti dajući prostor Bologninim kontranapadima. Momčad Campanie pojavila se u napadu s Tchaounom i Candrevom, ali nisu uspjeli pronaći gol. Bologna ponovno ima Zirkzeeja, koji se vraća nakon što je zaustavljen zbog ozljede mišića, a hat trick se okreće nakon završne špice. Lykogiannis se mijenja sa Saelmaekersom i pogađa za 3-0 u 92. minuti.