‘Bio je tako dobar’… Stručnjak Skya oduševio 23-godišnji igrač Arsenala protiv Lutona

Arsenal se vratio na vrh ljestvice Premier lige nakon što je u srijedu navečer na Emirates stadionu pobijedio Luton Town s 2-0.

U nedjelju je Mikel Arteta osvojio bod u vjerojatno najtežoj utakmici u engleskom nogometnom kalendaru, u gostima kod Manchester Cityja.

Arsenal se tada suočio s Lutonom, momčadi koja se hrabro borila u potrazi za opstankom u Premier ligi i koja je zadala pravi strah Spursima ovog vikenda.

Gunnersi nisu imali takvih problema protiv Hattersa, međutim, jer su poveli u 24 minute i nikad se nisu osvrnuli, krstareći do pobjede.

Emile Smith Rowe oduzela je Pelly Ruddock Mpanzu prije nego što je nahranila Martina Odegaarda. Kapetan Topnika je potom odigrao jedan-dva s Kaijem Havertzom prije nego što je opalio u donji kut.

Fotografija Stuart MacFarlane/Arsenal FC putem Getty Imagesa

Smith Rowe je zatim odigrao veliku ulogu u drugom, ispalivši loptu preko gola s bočne linije i iznudivši Daikija Hashioku na autogol u 44. minuti.

Što je rečeno o napadaču Arsenala Emileu Smithu Roweu?

Stručnjak Sky Sportsa Clinton Morrison, koji je pratio utakmicu na Soccer Specialu, svidjelo mu se ono što je vidio od 23-godišnjaka u pripremama za drugi.

JOŠ PRIČA O ARSENALU

“Bila je to dobra igra Smitha Rowea niz lijevu stranu,” rekao je Morrison, prema . “Bio je tako dobar.

“Igra je gotova. Znam da je rano, ali napravili su im svakakve probleme.

“Luton samo mora smanjiti rezultat. Gol-razlika bi mogla biti velika za njih.”

Sjajno je vidjeti kako Smith Rowe tako dobro radi tek na svom prvom startu za Arsenal od siječnja.

Diplomant iz Hale Enda morao se nositi s ozljedama i padom u nizu, ali svakako je Arteti dao malo hrane za razmišljanje u budućnosti.

Osim toga, doprinosi Smitha Rowea protiv nezgodnog protivnika mogli bi napraviti veliku razliku u kasnijim fazama sezone, s naslovom na kocki.

Arsenal se pobjedom vratio na vrh ljestvice Premier lige i trenutno ima 68 bodova iz 30 utakmica.