Biatlon | Kaisa Mäkäräinen vraća se na trkaće staze

Finska bivša zvijezda biatlona Kaisa Mäkäräinen vraća se na natjecateljske staze u svojoj kategoriji kruha.

Mäkäräinenovo ime, 41, nalazi se na startnoj listi za Kontionlahti SM Games. Prema njima, Mäkäräinen će se natjecati u zajedničkom startu od 12,5 kilometara na Uskrsnu nedjelju i brzinskoj utrci sljedeći dan.

Sljedeće subote u štafeti će sudjelovati i atletičari Mäkäräinenova kluba Kontiolahti, no skijaši još nisu objavljeni.

Mäkäräinen je u četvrtak u svojim Instagram pričama objavio fotografiju s klupe svog bivšeg domaćeg terena, biatlonskog stadiona Kontiolahti. U skladu s veličinom sporta, pucanje nakon prekida bilo je teško.

Iako se Mäkäräinenovo ime nalazi i na popisu zajedničkog starta, on je na Instagramu poručio da će nastupiti u štafeti i “možda sprintu”. Sudjelovanje na zajedničkom odlasku potrebno je potvrditi u subotu.

Mäkäräinen završio profesionalnu karijeru u proljeće 2020. Nakon toga je radio kao stručnjak za Yle i zajedno su osvojili Amazing Race Finland Mari Eder s.

Mäkäräinen se dvije godine uopće nije natjecao u biatlonu.

Kruna njegove karijere bilo je svjetsko prvenstvo 2011. godine. Ukupno je tri puta osvojio Svjetski kup.

Nelonen, koji je prenosio Amazing Race, i Helsingin Sanomat pripadaju istoj grupi Sanoma.