Baker zabija 67% svojih udaraca, najbolji je u Junction Cityju za titulu prvaka države u košarci za dječake klase 4A

Prošle godine, košarkaška momčad Baker Boys pod brojem 4. otišla je u Forest Grove na državno košarkaško prvenstvo OSAA klase 4A za dječake i otišla s dva poraza od Henleya broj 5 i Crook Countya broj 8.

Pa, 2024. je bila turneja osvete.

U subotu su se Bulldogsi vratili u srednju školu Forest Grove i otišli s državnim prvenstvom nakon što su pobijedili Junction City 75-58 u utakmici za državni naslov.

Utakmica je izgledala kao da će biti tijesna utakmica u prvih osam minuta, ali to je ispuhano u drugoj četvrtini gdje je Baker bio bolji od Tigersa 23-11. Junction City uspio je postići uspjeh u drugom poluvremenu, ali Bulldogsi nisu smjeli biti ni najmanje usporeni – postigavši ​​više od 20 koševa u drugoj trećoj i četvrtoj četvrtini.

Činilo se da Bakerovi udarci ne mogu promašiti, budući da su Bulldogsi u subotu napravili nevjerojatnih 66,7% svojih udaraca.

Najbolji strijelac kod Bakera bio je Jaxon Logsdon s 22 koša uz osam od 13 šuteva s poda. Isaiah James zabio je 19 koševa, uključujući savršenih 7-7 s linije slobodnih bacanja. Rasean Jones ubacio je 13 poena, pet od šest s poda.

Junction City predvodio je Keivon Riley koji je ubacio 18 poena. Avery Thomas dodao je 12 poena i najbolji tim devet skokova.

Posljednje državno prvenstvo Bulldogsa došlo je u sezoni 2007.