Atletika | U dvoranama SM oboreni su finski rekordi

Hilla Uusimäki istrčala je finski rekord od 39,70 na 300 metara s preponama na Svjetskom prvenstvu u dvorani u Tampereu. Poboljšao je svoj rekord star tjedan dana za 0,29 sekundi.

Uusimäki je također osvojio prvenstvo Finske na 400 metara na Igrama u Tampereu.

Antti Sainio osvojio je finsko prvenstvo na 300 metara s preponama u Tampereu s finskim rekordom od 35,62 za 19-godišnjake.

Nathalie Blomqvist poboljšao rekord finske dvoranske staze na 3000 metara na dvoranskim natjecanjima SP-a u Tampereu. Blomqvist je popravio svoje vrijeme od 8:49.25 za gotovo četiri sekunde od Camille Richardsson prošlogodišnje rekordno vrijeme od 8:53.60.

Blomqvistovo vrijeme je treće najbolje u finskoj statistici svih vremena, kada se uključe i vremena vožena na otvorenim stazama.

Ilona Mononen završio drugi na natjecanju u Tampereu s vremenom 9:05.62. Sara Lappalainen plasirao na treće mjesto.