Atalanta u finalu Europske lige, Roma staje u polufinalu

Atalanta u finalu Europske lige, Roma ismijana i eliminirana u polufinalu od Bayer Leverkusena, koji će se 22. svibnja u Dublinu sučeliti s Nerazzurrima.

Atalanta je u uzvratnoj utakmici polufinala svladala Marseille s 3-0, čime je završila posao nakon 1-1 u Francuskoj u prvoj utakmici. Nerazzurri su pred svojim navijačima slavili golovima Lookmana (30′), Ruggerija (50′) i Touréa (95′).

Roma je remizirala 2-2 kod Bayer Leverkusena, ali domaći rezultat novom njemačkom prvaku nije dopustio da poništi domaći poraz od 0-2 u prvoj utakmici. De Rossijeva momčad prelomila je u 43. minuti iz penala Paredesa. Argentinac je primio bis iz bijele točke u 66. minuti. Kad se čini da je produžetak iza ugla, slijedi ruganje. Korner, Svilar promašuje izlaz, Mancini dobiva loptu po licu: tragikomičan autogol, 1-2. U potpunom oporavku, s Romom u neuravnoteženom napadaču, Bayer je pronašao 2-2 sa Stanišićem: Nijemci su odletjeli do finala i ostali neporaženi ove sezone.